Czwartek, 19 lipca 2018r.

Imieniny: Wincentego, Wodzisława, Marcina

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Miasto / Cracovia już w Świnoujściu

Świnoujście-Ystad

Cracovia już w Świnoujściu

Foto: scie24

Cracovia, najnowsza jednostka Polskiej Żeglugi Bałtyckiej cumuje już w Świnoujściu, jednak ze względu na przedłużające się prace remontowe prom wypłynie w swój pierwszy rejs z kilkudniowym opóźnieniem.

Jednostka kursować będzie między Świnoujściem a Ystad. Pierwsza pasażerska wyprawa do Szwecji zaplanowana była na 9 września. Niestety, dzień później zamiast rejsu załoga statku odbyła jedynie próby morskie w Zatoce Pomorskiej i po powrocie zacumowała w Kanale Mieleńskim.

Po remoncie w Morskiej Stoczni Remontowej Gryfia w Szczecinie prom nadal boryka się z problemami technicznymi. Polska Żegluga Bałtycka nabyła jednostkę w marcu, w czerwcu przekazała ją do stoczni na kilkutygodniową modernizację, która przedłużyła się do ponad trzech miesięcy. Pechowy statek ma wkrótce w parze z Mazovią obsługiwać połączenie Świnoujście - Ystad, zastępując starszą Baltivię.

Cracovia ma 15 lat i do tej pory pływała po Morzu Czarnym pod bułgarską banderą. Statek ma 180 m długości i 24 m szerokości. Jednorazowo na pokład może zabrać nieco ponad 60 samochodów osobowych, 120 ciężarowych, 650 pasażerów i 55 członków załogi. Charakterystyczną cechą jednostki jest barwny wieloryb na dziobie promu.

Autor: scie24
comments powered by Disqus