Wtorek, 17 lipca 2018r.

Imieniny: Anety, Bogdana, Jadwigi

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Miasto / Uczniowie z „Czwórki” w Kotwicy

Morskie wychowanie dzieci i młodzieży

Uczniowie z „Czwórki” w Kotwicy

Foto: JKMW Kotwica

W miniony weekend, poza żeglarzami, w Jacht Klubie Marynarki Wojennej „Kotwica" o/Świnoujście gościli uczniowie klasy „Va” Szkoły Podstawowej nr 4. Wizyta ta odbyła się w ramach programu „Morskie wychowanie dzieci i młodzieży”.

Podczas pobytu na terenie klubu uczniowie świnoujskiej „czwórki” zapoznali się z podstawami żeglarskiej wiedzy, budową jachtów oraz zasadami bezpieczeństwa obowiązujacymi „na wodzie”. Pod opieką instruktorów młodzież wzięła udział w rejsie jachtem ZSM „Świnoujście”. Podczas rejsu klubowicze „Kotwicy” zapoznali uczniów z kluczowymi żeglarskimi przepisami oraz odpowiadali na pytania dotyczące jachtu. Każdy uczestnik rejsu mógł przez chwilę poczuć się jak kapitan jednsotki stając za jej sterami. Po powrocie do portu na wszystkich czekało ognisko i poczęstunek.

W ramach realizowanego od 2014 roku programu „Morskie wychowanie dzieci i młodzieży” żeglarze z Kotwicy zapraszają wszystkie chętne aby zapoznać się z tematyką żeglarską dzieci. Spotkania mają na celu przybliżenie oraz popularyzowanie żeglarstwa w środowisku szkolnym.

Autor: Andrzej Krupa
comments powered by Disqus