Wtorek, 17 lipca 2018r.

Imieniny: Anety, Bogdana, Jadwigi

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Miasto / Sanatorium Uzdrowiskowe „Henryk” zostanie zbudowane od nowa

Inwestycje

Sanatorium Uzdrowiskowe „Henryk” zostanie zbudowane od nowa

Foto: Uzdrowisko Świnoujście

W piątek 29.09.2017 Spółka podpisała umowę z warszawskim Budimex S.A na realizację zadania pod nazwą: „Rozwój infrastruktury turystyki uzdrowiskowej w województwie zachodniopomorskim (…) poprzez budowę Regionalnego Ośrodka Rehabilitacji Leczniczej „Henryk.”

Istniejące obecnie Sanatorium „Henryk” zostanie rozebrane, a w jego miejsce powstanie nowy obiekt z funkcją zakładu rehabilitacyjnego o standardzie hotelu trzygwiazdkowego, bazą zabiegową fizjoterapii i hydroterapii wraz z basenem rehabilitacyjnym oraz restauracją i kuchnią. Budynek będzie wyposażony w wielostanowiskowy parking podziemny. Koszt inwestycji to 29 mln złotych brutto. Planowany termin realizacji to koniec 2018 roku.

„Uzdrowisko Świnoujście” S.A sfinansuje budowę Regionalnego Ośrodka Rehabilitacji Leczniczej ze źródeł zewnętrznych: pożyczki z Jessica II w kwocie 9,5 mln, kredytu inwestycyjnego udzielonego przez Bank Ochrony Środowiska w kwocie 7,5 mln, kredytu inwestycyjnego z Banku Pekao S.A w kwocie 2,3 mln zł oraz środków własnych.

– To kolejna nasza inwestycja, szczególne podziękowania kieruję do pracowników Uzdrowiska bez których nie moglibyśmy przygotować inwestycji – mówi Prezes „Uzdrowisko Świnoujście” S.A Dariusz Śliwiński. To nasza trzecia poważna inwestycja w przeciągu ostatnich kilku lat, wcześniej udało nam się oddać dwa budynki: Regionalny Ośrodek Rehabilitacji Leczniczej "Admirał I” oraz Regionalny Ośrodek Rehabilitacji Ogólnoustrojowej i Kardiologicznej „Adam i Ewa” - kończy Dariusz Śliwiński.

Autor: Uzdrowisko Świnoujście
comments powered by Disqus