Wtorek, 17 lipca 2018r.

Imieniny: Anety, Bogdana, Jadwigi

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Miasto / W czasie wolnym od służby uratował życie 69-latki

Kronika policyjna

W czasie wolnym od służby uratował życie 69-latki

Foto: Policja

Funkcjonariusz świnoujskiej komendy potwierdził, że policjantem jest się przez całą dobę. W czasie wolnym po służbie zareagował i bez wahania ratował życie starszej kobiecie, która straciła przytomność na skutek ulatniającego się w jej mieszkaniu gazu oraz ratował życie innych lokatorów wieżowca.

To, że policjantem jest się przez całą dobę, a nie tylko wtedy, kiedy ubiera się mundur, udowodnił policjant z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu.

Wchodząc w miniony piątek w godzinach wieczornych do mieszkania w jednym z osiedlowych wieżowców, funkcjonariusz poczuł silną woń gazu ziemnego. Zdając sobie sprawę z powagi zagrożenia, natychmiast przewietrzył korytarz oraz zaalarmował sąsiadów, prosząc o sprawdzenie stanu technicznego instalacji oraz urządzeń gazowych w ich mieszkaniach.

Policjant szybko ustalił źródło wydobywania się gazu w jednym z mieszkań, jednak nikt nie otwierał w nim drzwi. Z uwagi na fakt, że w lokalu tym zamieszkiwała samotnie starsza kobieta, której życie i zdrowie mogło być zagrożone, jak również z uwagi na bezpieczeństwo pozostałych lokatorów budynku w liczbie kilkuset osób, stróż prawa siłowo otworzył drzwi i wszedł do mieszkania, gdzie czuć było bardzo silną woń gazu.

W pomieszczeniu kuchennym policjant natychmiast zakręcił kurek kuchenki gazowej, na której stał garnek z wodą oraz otworzył okna w celu przewietrzenia. W jednym z pokoi znalazł leżącą na wersalce i nie dającą znaków życia starszą kobietę. W trakcie wykonywania przez funkcjonariusza czynności przed resuscytacją 69-latka odzyskała przytomność. Po tym, wezwał on na miejsce Straż Pożarną i karetkę pogotowia ratunkowego. Uratowana świnoujścianka trafiła do szpitala, gdzie uzyskała specjalistyczną pomoc.

Szybka i skuteczna reakcja policjanta ze świnoujskiej komendy sprawiła, że nieprzytomną z powodu zaczadzenia gazem starszą kobietę udało się uratować, jak również zagrożenie dla mieszkańców wielorodzinnego budynku oraz ich mienia zostało oddalone. To kolejny przykład wypełniania przez policjantów roty policyjnego ślubowania o każdej porze dnia i w każdych okolicznościach.

Autor: asp. sztab. Beata Olszewska
comments powered by Disqus