Niedziela, 18 sierpnia 2019r.

Imieniny: Ilony, Bronisława, Heleny

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Miasto / Świnoujście znów wysoko

Ranking „Wspólnoty”

Świnoujście znów wysoko

Inwestycja zadaszenia Amfiteatru Miejskiego była jedną ze zrealizowanych w ocenianym przez autorów rankingu okresie.

Foto: BIK UM Świnoujście

Pismo Samorządu Terytorialnego „Wspólnota”, jak co roku, przedstawiło ranking polskich samorządów dotyczący ilości środków przeznaczanych na inwestycje. – W tegorocznym rankingu uwzględniono całość wydatków majątkowych – informuje twórca rankingu prof. Paweł Swianiewicz z Uniwersytetu Warszawskiego. – Ta zasada funkcjonuje od zeszłego roku. Wcześniej były to jedynie inwestycje infrastrukturalne. Pod uwagę wzięto średnią z ostatnich trzech lat, aby uniknąć dużych, chwilowych wahań wskaźnika będącego podstawą rankingu.

Wysokie 6. miejsce i awans o cztery miejsca w górę zanotowało Świnoujście z wysokością wydatków na inwestycje - 1706 złotych w przeliczeniu na jednego mieszkańca. Bezpośrednio za  nami znalazł się Sopot. Wygrały Gliwice.

W kategorii miast wojewódzkich Szczecin zajął 11. miejsce, ze średnią wydatków inwestycyjnych, w przeliczeniu na jednego mieszkańca, w wysokości 1542 złotych.

– Ranking pokazuje tempo rozwoju danej jednostki, świadczy o jakości decyzji inwestycyjnych i administracyjnych podejmowanych przez władze samorządowe. Pokazuje też, że najbogatsze samorządy potrafią mądrze inwestować swoje dochody – mówią organizatorzy.

Autor: BIK / Wspólnota
comments powered by Disqus