Piątek, 22 lutego 2019r.

Imieniny: Marty, Małgorzaty, Piotra

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Miasto / Radni SLD zaniepokojeni awarią w gazporcie

Miasto

Radni SLD zaniepokojeni awarią w gazporcie

Foto: scie24

W związku z awarią, jaka wystąpiła w Terminalu Gazowym im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w dn. 29.10.2017 r. - kierując się wolą i oczekiwaniami Mieszkańców Świnoujścia, radni klubu SLD - Lewica Razem podjęli inicjatywę wystąpienia do Prezydenta Miasta o przygotowanie niezbędnych informacji z zakresu zarządzania kryzysowego miasta oraz do Przewodniczącego Rady Miasta o wprowadzenia na najbliższą sesję zwyczajną punktu dotyczącego uzyskania informacji jak w przyszłości firma Polskie LNG zamierza skutecznie zbezpieczyć Gazoport przed ryzykiem możliwości ponownego wystąpienie podobnych awarii, które stwarzają sygnalizowany przez Mieszkańców brak poczucia bezpieczeństwa.

Nasz wniosek został przyjęty przez Przewodniczącego Rady Miasta do realizacji na sesję zwyczajną, która odbędzie się w dn. 23.XI.2017 r.
 
W naszej ocenie funkcjonowanie Gazoportu na terenie Świnoujścia jest w zdecydowanej większości akceptowalne społecznie, przynosi również istotne wpływy do budżetu Miasta (ok. 40 mln. zł rocznie) - musi jednak opierać się na deklarowanych przez firmę Polskie LNG bardzo wysokich standardach bezpieczeństwa niezbędnych w takiej działalności. Pewność realizacji tych standardów została w wyniku ostatnich wydarzeń pogodowych (zapowiadanych przecież kilka dni wcześniej) poważnie podważona wystąpieniem awarii i budzi niepokój. Dlatego publiczne omówienie tej sytuacji jest jak najbardziej zasadne.  
Autor: Joanna Agatowska
comments powered by Disqus