Środa, 17 października 2018r.

Imieniny: Wiktora, Marity, Ignacego

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Miasto / Kawiarnie i kolejny plac piknikowy. Park Zdrojowy ma nas jeszcze zaskoczyć

Inwestycje

Kawiarnie i kolejny plac piknikowy. Park Zdrojowy ma nas jeszcze zaskoczyć

Kawiarnia Waldschloss znajdowała się we wschodniej części Parku Zdrojowego, tuż przy rondzie z fontanną

Foto: Internet

Restauracje lub kawiarnie oraz drugi plac piknikowy to kolejne inwestycje, które mają powstać w zmodernizowanej części Parku Zdrojowego. 

Historyczny Park Zdrojowy sprzed ponad stu lat to nie tylko sieć alejek z małą architekturą, ale również miejsce lokalizacji kilku kawiarni i restauracji. Powstanie takich miejsc uwzględnia również współczesny plan zagospodarowania parku. – W naszych koncepcjach mamy takie niewielkie obiekty uzgodnione z konserwatorem, czyli można część tych obiektów odtworzyć – informuje Barbara Michalska, zastępca prezydenta Świnoujścia. – Będziemy chcieli przygotować takie tereny pod ewentualną wieloletnią dzierżawę, po to, aby ten park zaczął żyć. Zobaczymy, czy znajdą się chętni dzierżawcy. 

W parku ma powstać także drugi plac piknikowy. – Ten, który jest dzisiaj, jest prowizoryczny, natomiast przepiękne miejsce z parkingiem jest przy tym drugim stawie. Tam wykonujemy projekt na powstanie placu rekreacyjnego z prawdziwego zdarzenia. Myślę, że ten park nas jeszcze zaskoczy – podkreśla Barbara Michalska. 

Park Zdrojowy o powierzchni 58 ha to jeden z najstarszych i najciekawszych obiektów zabytkowych w Świnoujściu. Prace rewitalizacyjne we wschodnim, największym segmencie parku zostały zakończone w kwietniu 2012 roku. W fatalnym stanie pozostaje nadal fragment między ul. Chrobrego a Krzywoustego. W ubiegłym roku Miasto rozpoczęło przygotowywanie dokumentacji, która pozwoli na uzyskanie dofinansowania ze środków unijnych. Szacuje się, że koszt remontu tej części parku wyniesie ok. 6,8 mln. zł.

Autor: scie24
comments powered by Disqus