Wtorek, 20 listopada 2018r.

Imieniny: Anatola, Sedzimira, Rafała

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Miasto / Budujemy nowe przedszkole i ulicę

Inwestycje

Budujemy nowe przedszkole i ulicę

Foto: BIK UM Świnoujście

Nowe przedszkole miejskie z 8 oddziałami i możliwością rozbudowy w przyszłości o kolejne dwa powstanie przy ulicy Bydgoskiej. Dziś Prezydent Miasta Janusz Żmurkiewicz podpisał umowę z wykonawcą - firmą MIRBUD Spółka Akcyjna ze Skierniewic. Oprócz przedszkola  zmodernizowana i rozbudowana zostanie także sama ulica Bydgoska. Koszt inwestycji to 19,9 mln złotych. Ale nie wszystkie pieniądze pochodzić będą z budżetu miasta.

- To dobra wiadomość dla młodych świnoujścian. Tych, którzy już mają dzieci w wieku przedszkolnym lub młodsze, ale także i tych, którzy dopiero będą je mieli – mówi prezydent Janusz Żmurkiewicz. – Dzięki pracownikom z wydziału pozyskiwania funduszy udało się zdobyć dofinansowanie na tę inwestycję. To kwota 5 mln złotych Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.  A to oznacza, że o tyle mniej wydamy z własnego budżetu. Te zaoszczędzone 5 mln złotych będzie można przeznaczyć na inne cele.

Przedszkole dla 200 dzieci będzie  miało charakter  integracyjny. W budynku będzie 8 sal dydaktycznych ,każda z dostępem do szatni i łazienką dla dzieci oraz magazynem leżaków, duża sala gimnastyczna z widownią na około 200 miejsc i pomieszczeniem magazynowym, sala rehabilitacyjna, gabinety logopedyczny i dydaktyczno-terapeutyczny, sala doświadczania świata, sala komputerowa oraz całe niezbędne zaplecze gospodarcze.

Przy budynku powstanie boisko do gier zabawowych, usypana będzie  górka saneczkowa. Do tego mała architektura, ogrody letni i zimowy, wydzielone strefy dla różnych grup wiekowych, pomieszczenie na wózki, zabawki zewnętrzne, parking.

Oprócz przedszkola, ten sam wykonawca przebuduje i rozbuduje ulicę Bydgoską, od skrzyżowania z ulicą Gdańską. W sumie ponad 600 metrów. Będzie nowa nawierzchnia, chodniki, ścieżka rowerowa, nowe oświetlenie, kanalizacja deszczowa i inna niezbędna infrastruktura.

Dofinansowanie inwestycji „Budowa Przedszkola Miejskiego w Świnoujściu przy ul. Bydgoskiej oraz rozbudowa ul. Bydgoskiej” pochodzi z Programu Współpracy Interreg V A Meklemburgia-Pomorze Przednie / Brandenburgia / Polska w ramach celu „Europejska Współpraca Terytorialna“ Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR).

Autor: BIK UM Świnoujście
comments powered by Disqus