Czwartek, 18 października 2018r.

Imieniny: Juliana, Lukasza

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Miasto / Rusza przebudowa ulicy Markiewicza. Będą utrudnienia w ruchu

Inwestycje

Rusza przebudowa ulicy Markiewicza. Będą utrudnienia w ruchu

Foto: scie24

Od poniedziałku 4 grudnia 2017 r. do 31 marca 2018 r wyłączony z ruchu komunikacyjnego będzie odcinek ulicy Markiewicza od skrzyżowania z ul. Wielkopolską do garażowca zlokalizowanego przy ul. Markiewicza 8. Przystanki autobusowe linii 2 i B – Osiedle Zachodnie, Markiewicza Poczta przeniesione zostają na ul. Wielkopolską i Wielkopolska/Kaszubska. Natomiast przystanek Markiewicza/Szkolna zostaje przeniesiony na ulice Szkolną. Mieszkańcy ulicy Markiewicza będą mieli zapewniony parking przy skrzyżowaniu ulic Markiewicza/Kaszubska

Po ulicach Kościuszki, Białoruskiej, Czeskiej i Norweskiej, to kolejna już tej jesieni inwestycja drogowa w mieście. Potrwa do połowy przyszłego roku. Ulica Markiewicza zyska nie tylko nową nawierzchnię i chodniki. Powstanie także ścieżka rowerowa. Nowe będzie również oświetlenie.

Inwestycja będzie prowadzona wspólnie z Przedsiębiorstwem Energetyki Cieplnej i Zakładem Wodociągów i Kanalizacji. Prace zaczną się od tego, co w ziemi, czyli kanalizacji deszczowej, modernizacji sieci wodno – kanalizacyjnej oraz budowy rurociągu. Z kolei PEC wykona przyłącza do miejskiej sieci ciepłowniczej dla dziesięciu domów typu bliźniak, które znajdują się przy tej ulicy. Dzięki temu ich właściciele nie będą już musieli palić w piecach.

Wykonawcą przebudowy ulicy Markiewicza jest firma Eurovia Polska S.A. Koszt to 9,5 mln złotych.

Autor: BIK UM Świnoujście
comments powered by Disqus