Sobota, 15 grudnia 2018r.

Imieniny: Niny, Celiny, Waleriana

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Miasto / Recydywista znów wróci za kratki

Kronika policyjna

Recydywista znów wróci za kratki

Foto: pixabay.com

Świnoujscy policjanci ustalili i zatrzymali sprawcę dwóch kradzieży oraz włamania do pomieszczenia gospodarczego. Okazał się nim 41-letni recydywista, który kilka miesięcy wcześniej opuścił zakład karny. Mężczyźnie grozi teraz do 15 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu zostali powiadomieni o włamaniu na terenie prywatnej posesji.  Po przeprowadzeniu dokładnych oględzin ustalono, że sprawca po pokonaniu zabezpieczeń dostał się do pomieszczenia gospodarczego, skąd ukradł różne przedmioty, powodując straty w wysokości blisko 2 tys. zł.    

Stróże prawa w poszukiwaniu skradzionego mienia m.in. kontrolowali punkty skupu złomu. W jednym z nich  znaleźli  skradzione przedmioty, a następnie dotarli do osoby, która je tam sprzedała.

Sprawca został zatrzymany. Okazał się nim 41-latek, który kilka miesięcy wcześniej wyszedł z więzienia, gdzie odbywał karę pozbawienia wolności. Mężczyzna przyznał się do kradzieży z włamaniem.

Zatrzymanie świnoujścianina przyczyniło się także do rozwiązania kolejnych zagadek dotyczących innych zdarzeń o charakterze kryminalnym. M.in. zabezpieczone ślady daktyloskopijne bezsprzecznie wskazywały na jego winę w sprawie kradzieży roweru z klatki schodowej oraz kół rowerowych w jednym z garaży na terenie miasta.

Policjanci przedstawili 41-latkowi trzy zarzuty włamania oraz kradzieży mienia, do których się przyznał. W związku z popełnieniem przestępstw w warunkach recydywy, mężczyźnie grozi surowsza kara, tj. do 15 lat pozbawienia wolności oraz obowiązek naprawienia szkody na rzecz pokrzywdzonych.

Autor: asp. sztab. Beata Olszewska
comments powered by Disqus