Piątek, 22 lutego 2019r.

Imieniny: Marty, Małgorzaty, Piotra

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Miasto / O 10 metrów za dużo. Radni SLD pytają o wycinkę drzew w dzielnicy nadmorskiej

Interpelacja radnych SLD

O 10 metrów za dużo. Radni SLD pytają o wycinkę drzew w dzielnicy nadmorskiej

Foto: KristopherK / pixabay

Radni Klubu Sojuszu Lewicy Demokratycznej zauważyli, że skala wycięcia drzew pod budowę Promenady Nadmorskiej jest sprzeczna z zapisami w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego. Interpelacja w tej sprawie trafiła do prezydenta Żmurkiewicza. 

W planie zatwierdzonym przez Radę Miasta pas terenu pod nową inwestycję powinien wynosić około 20 metrów. Jednak drzewa i krzewy zostały wycięte na szerokości 30 metrów. A to, według radnych, narusza zapisy planu oraz zasady gospodarowaniem terenem dokładnie określonym w jego opisie. 

Działalność niezgodną z planem radni zauważyli również przy ulicy Prusa. "To skupisko drzew i krzewów, komponujące się doskonale w promenadzie, dokładnie opisano w planie zagospodarowania przestrzennego jako "okazy cennej zieleni" do zachowania. Stan przyrodniczy tej zieleni był bardzo dobry. Skupisko to zostało bezmyślnie wycięte" - podkreśla w interpelacji Klub Radnych SLD. 

Radni oczekują od prezydenta Świnoujścia wyjaśnienia przyczyn naruszonego planu oraz informacji, kto odpowiada za podjęte decyzje. Pełna treść interpelacji znajduje się pod artykułem.

Autor: scie24
comments powered by Disqus