Poniedziałek, 25 marca 2019r.

Imieniny: Marioli, Wieczyslawa, Ireneusza

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Miasto / Niemieccy przedsiębiorcy turystyczni z wizytą studyjną w Świnoujściu

Wydarzenia

Niemieccy przedsiębiorcy turystyczni z wizytą studyjną w Świnoujściu

Foto: CUD

W minioną środę (11 kwietnia) przebywała z wizytą w Świnoujściu ponad 30-osobowa grupa przedsiębiorców turystycznych z Powiatu Vorpommern Greifswald. W tym gronie byli pracownicy informacji turystycznych, przedstawiciele hoteli, osoby które na co dzień mają kontakt z turystą. Wyjazd studyjny zorganizowany został przez Centra Usługowo-Doradcze w Świnoujściu i Greifswaldzie.

Wizyta miała na celu zaznajomienie uczestników z ofertą skierowaną do turysty jednodniowego  przybywającego do Świnoujścia z niemieckiej  strony wyspy Uznam. W pierwszej części pracownicy Wydziału Promocji Turystyki, Kultury i Sportu, p. Małgorzata Witkowska i p. Arkadiusz Kusak przedstawili prezentacje na temat roli Informacji Turystycznej w obsłudze turysty jednodniowego oraz wybrane przykłady z oferty turystycznej miasta, w tym  Sail Świnoujście. Odpowiadali też na liczne pytania uczestników.

Następnie grupa udała się na zwiedzanie miasta. Rolę przewodnika pełnił p. Michał Faligowski właściciel biura turystycznego Hotele i Turystyka. W programie znalazł się objazd po mieście, wizyta w Muzeum Rybołówstwa Morskiego, na wyspie Karsibór, Forcie Gerharda i na  latarni morskiej. Kilka godzin to zdecydowanie za mało aby pokazać wszystkie atrakcje turystyczne miasta, stąd też program musiał zostać ograniczony do kilku punktów. Wszyscy uczestnicy wyposażeni zostali w kompleksowe materiały informacyjne na temat miasta, w tym ulotki przekazane przez branżę turystyczną.

– Naszą silną stroną i wyróżnikiem jest przygraniczne położenie – mówi Katarzyna Rówińska Kierownik CUD Świnoujście. – Aby polecać  turystom ofertę sąsiada należy samemu ją poznać. I temu służyła ta wizyta. Ważnym aspektem tego typu wizyt jest ponadto nawiązanie kontaktów branżowych.  

Autor: CUD
comments powered by Disqus