Wtorek, 16 kwietnia 2024r.

Imieniny: Kseni, Cecylii, Bernardety

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Miasto / Rekordowa biało-czerwona. Transmisja wydarzenia także w internecie

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

Rekordowa biało-czerwona. Transmisja wydarzenia także w internecie

Foto: scie24

Dzisiaj o godzinie 12:00 na świnoujskiej latarni morskiej, najwyższym maszcie na świecie, zawiśnie gigantyczna biało-czerwona. Ceremonia wciągnięcia rekordowej flagi będzie również transmitowana w internecie. 

Stowarzyszenie Miłośników Latarń Morskich, główny organizator wydarzenia, kontynuuje pomysł wywieszania olbrzymiej flagi od 2014 roku. Wówczas biało-czerwona miała 300 metrów kwadratowych, rok później 375 m2, w 2016 - 480 m2, a w ubiegłym roku aż 558 m2. Rekord pod względem wielkości flagi ma jednak zostać pobity 2 maja 2018 roku. 

Gigantyczny symbol narodowy powstał w pracowni krawieckiej państwa Nowakowskich. Jego rozmiar sięga 720 metrów kwadratowych a waga 80 kg. Już wiadomo, że świnoujska flaga będzie największą flagą narodową na świecie. Dotychczasowy rekord, uhonorowany wpisem do Księgi rekordów Guinnessa, należał do Grecji. Flaga o wielkości 670 m2 powiewa nad miejscowością Keri na wyspie Zakintos. 

Świnoujska biało-czerwona będzie widoczna z wielu kilometrów. Ceremonii towarzyszyć będą liczne atrakcje, dlatego organizatorzy liczą, że mieszkańcy i goście spędzą święto flagi na prawobrzeżu przy latarni morskiej. Wszyscy, które nie będą mieli okazji zobaczyć wyjątkowego widowiska osobiście, mogą skorzystać z witryny dedykowanej wydarzeniu.

Wczoraj uruchomiono specjalny serwis internetowy poświęcony największej fladze narodowej najwiekszaflaga.pl. O godzinie 11:30 witryna udostępni relację z wciągnięcia na maszt flagi o powierzchni ok. 50 m2 na wysokości około 740 m nad poziomem morza w Forcie Spitzberg-Ostróg w Sudetach. Punktualnie w południe wyemituje relację z wydarzenia w Świnoujściu. Na stronie znajduje się również szczegółowy program obchodów Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej w Świnoujściu. 

Autor: scie24
comments powered by Disqus