Środa, 24 kwietnia 2024r.

Imieniny: Horacego, Feliksa, Grzegorza

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Miasto / 50 lat i wciąż mało…

Urząd Stanu Cywilnego

50 lat i wciąż mało…

Foto: BIK UM Świnoujście

– Kocham moją żonę tak samo, jak pół wieku temu. Cieszę się z każdego kolejnego wspólnie przeżytego dnia – tak powiedział jeden z Jubilatów, którzy dziś w świnoujskim Urzędzie Stanu Cywilnego świętowali 50- lecie pożycia małżeńskiego. – Jesteście wielkimi ludźmi. Ludźmi, którzy dotrzymują słow. Ludźmi, którzy po wielu latach wciąż kochają tak mocno, jak wtedy, gdy się pobierali – powiedział z kolei do Jubilatów Prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz.

A oto Jubilaci:

Państwo Elżbieta i Stanisław Chrostowscy związek małżeński zawarli 26 grudnia 1968 r. w Świnoujściu. Oboje zatrudnieni byli w Przedsiębiorstwie Połowów Dalekomorskich i Usług Rybackich „Odra”. Pani Elżbieta pracowała także jako sprzedawca w PSS „Społem”. Państwo Chrostowscy interesują się sportem, a także bieżącymi wydarzeniami z kraju i ze świata. Mają trzy córki, troje wnuków i dwie prawnuczki.

Państwo Krystyna i Jerzy Grochalscy związek małżeński zawarli 20 lipca 1968 r. w Świnoujściu. Pan Jerzy pracował w Szczecińskim Przedsiębiorstwie Budownictwa Ogólnego Trójka S.A. oraz prywatnych firmach budowlanych. Pani Krystyna początkowo pracowała w Przedsiębiorstwie Połowów Dalekomorskich i Usług Rybackich „Odra”, następnie w CEFARM Szczecin. Pasją Jubilatów jest ogrodnictwo, wolny czas spędzają uprawiając swoją działkę rekreacyjną. Wychowali czworo dzieci i doczekali się trzech wnuczek.

Państwo Maria i Franciszek Kościjańscy związek małżeński zawarli 23 marca 1968 r. w Świnoujściu. Pan Franciszek swoją karierę zawodową związał z mundurem, służąc w Marynarce Wojennej. Pani Maria do czasu przejścia na emeryturę pracowała w Żegludze Świnoujskiej. Pan Kościjański interesuje się historią, natomiast Pani Kościjańska uwielbia czytać książki. Oboje zostali uhonorowani odznaczeniami resortowymi. Państwo Kościjańscy wychowali jednego syna i mają dwoje wnucząt.

Państwo Krystyna i Zdzisław Mazurek związek małżeński zawarli 3 lutego 1968 r. w Świnoujściu. Pan Zdzisław przez wiele lat pracował jako piekarz w Gminnej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska” w Policach i w PSS „Społem” Świnoujście. Był też kucharzem w Przedsiębiorstwie Połowów Dalekomorskich i Usług Rybackich „Odra”. Pani Krystyna pracowała w gastronomii oraz handlu. Pan Zdzisław został odznaczony Srebrną Odznaką Zasłużony Pracownik Morza. Mają dwoje dzieci, troje wnucząt i dwoje prawnuków.

Państwo Bogumiła i Mieczysław Piróg związek małżeński zawarli 27 stycznia 1968 r. w Świnoujściu. Pan Mieczysław swoją pracę zawodową związał z mundurem. Był dowódcą okrętu, dowódcą grupy okrętów, Szefem Sztabu i Dowódcą 12 Dywizjonu Trałowców Bazowych. Pracował również jako II i I oficer w PŻM. Pan Mieczysław w dalszym ciągu pracuje jako kapitan na wycieczkowych statkach pasażerskich. Pani Bogumiła po ukończeniu szkoły pielęgniarskiej swoją karierę zawodową związała ze służbą zdrowia, pracując jako pielęgniarka w klinice w Łodzi oraz Sanatorium Lądek Zdrój, a później aż do emerytury Sanatorium Świnoujście. Pan Piróg został uhonorowany wieloma odznaczeniami resortowymi, m.in. złotą i srebrną odznaką „Zasłużony Pracownik Morza” i Srebrnym Krzyżem Zasługi. Małżonka otrzymała m.in. złoty medal „Zasłużony Pracownik Służby Zdrowia”, odznakę honorową „Za wzorową pracę w służbie zdrowia”. Oboje interesują się literaturą, współczesną polityką i sprawami bieżącą. Ich pasją jest działka rekreacyjna. Mają dwie córki oraz dwie wnuczki.

Państwo Barbara i Kazimierz Ścisłowscy związek małżeński zawarli 14 grudnia 1968 r. w Świnoujściu. Oboje swoją pracę zawodową związali z PSS „Społem”, gdzie przepracowali ponad 40 lat. Pan Kazimierz był kierownikiem ciastkarni, natomiast Pani Barbara pracowała jako technolog w dziale produkcji, następnie pełniła funkcję kierownika, kolejno pracowała jako zastępca kierownika ciastkarni i pełniąca obowiązku technologa. Przez 20 lat pracowała również w Zasadniczej Szkole Zasadniczej Szkole Zawodowej jako nauczyciel technologii. Państwo Ścisłowscy lubią aktywnie spędzać wolny czas, ich pasją są podróże, szczególnie wyjazdy w góry, a także uprawa i relaks na działce. Pani Barbara i Pan Kazimierz mają córkę i dwie wnuczki.

Państwo Maria i Edward Wesołowscy związek małżeński zawarli 9 marca 1968 r. w Świnoujściu. Pan Edward pracował między innymi w Prezydium Miejskiej Rady Narodowej w Świnoujściu, PSS „Społem”, „Polcargo” Rzeczoznawstwo i Kontrola Ładunków Świnoujście, w Wojewódzkim Urzędzie Statystycznym w Szczecinie, a także Orlen Świnoujście. Pani Maria zatrudniona była w Przedsiębiorstwie Połowów Dalekomorskich i Usług Rybackich „Odra”, w Uzdrowisku Świnoujście, a także pracowała w handlu prowadząc działalność gospodarczą. Pan Edward lubi wędkować, a pasją Pani Marii jest ogrodnictwo. Oboje wychowali syna.

Państwo Jadwiga i Tadeusz Wojdalscy związek małżeński zawarli 19 października 1968 r. w Świnoujściu. Pan Tadeusz pracował jako kierowca w PSS „Społem”, w Zarządzie Portu Szczecin – Świnoujście, a także w Komunikacji Autobusowej w Świnoujściu. Natomiast Pani Jadwiga pracowała w PSS „Społem”, w Przedszkolu Miejskim nr 2 w Świnoujściu oraz Komunikacji Autobusowej. Pan Tadeusz za swoją pracę zawodową został odznaczony brązowym medalem „Wzorowy Kierowca”. Państwo Wojdalscy mają dwoje dzieci i trzech wnuków.

Państwo Teresa i Leonard Witczak związek małżeński zawarli 10 stycznia 1968 r. w Świnoujściu. Pan Leonard pracował w Portowej Straży Pożarnej, a także w Przedsiębiorstwie Połowów Dalekomorskich i Usług Rybackich „Odra”. Pani Teresa zatrudniona była w Telekomunikacji Polskiej S.A. Pan Leonard został uhonorowany złotą odznaką „Zasłużony dla Przedsiębiorstwa”. Hobby Państwa Witczak to ogrodnictwo, wolny czas lubią spędzać dbając o swój ogródek. Mają dwie córki, czworo wnucząt i dwoje prawnucząt.

Państwo Irena i Andrzej Załuscy związek małżeński zawarli 6 kwietnia 1968 r. w Nowogardzie. Pan Andrzej swoją pracę zawodową rozpoczął w rolnictwie, następnie pracował w Gdańskim Urzędzie Morskim, Zarządzie Portu Szczecin – Świnoujście, obecnie prowadzi swój zakład szewski. Pani Irena swoją pracę zawodową związała z turystyką, zatrudniona była w Przedsiębiorstwie Turystycznym PTTK „Orbis”. Pan Załuski otrzymał Brązowy Krzyż Zasługi, a także odznakę „Zasłużony Pracownik Morza”. Pani Załuska została uhonorowana srebrną odznaką „Zasłużony Działacz Turystyki”, otrzymała również wiele dyplomów i podziękowań za pomoc osobom niepełnosprawnym. Zainteresowania Państwa Załuskich to podróże, uprawianie działki, literatura. Pani Irena chętnie pomaga osobom niepełnosprawnym i potrzebującym. Państwo Załuscy mają dwoje dzieci oraz pięcioro wnucząt.

Państwo Janina i Antoni Skrzyńscy związek małżeński zawarli 4 marca 1967 r. w Świnoujściu. Swoją pracę zawodową związali z nauczaniem. Pani Janina uczyła matematyki w Liceum Ogólnokształcącym im. Mieszka I, a także w Szkole Podstawowej nr 6. Pan Antoni wykładał technologię, towaroznawstwo i metody żywieniowe w Technikum i Zasadniczej Szkole Zawodowej. Pan Skrzyński był współzałożycielem Klubu Nauczycieli, Inżynierów i Techników „NIT”. Jego pasją jest żeglarstwo, współtworzył Klub Żeglarski w Karsiborze, był nauczycielem żeglarstwa. Ukończył również studia prawnicze. Państwo Skrzyńscy mają dwoje dzieci i pięcioro wnucząt.

Autor: BIK UM Świnoujście
comments powered by Disqus