Środa, 20 lutego 2019r.

Imieniny: Leona, Ludomira, Zenobiusza

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Miasto / Kolejne środki zewnętrzne dla Świnoujścia

Miasto

Kolejne środki zewnętrzne dla Świnoujścia

Foto: BIK UM Świnoujście

Po uroczystości wmurowania kamienia węgielnego pod budowę Regionalnego  Ośrodka Rehabilitacji Leczniczej  „Henryk”, Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz i Prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz podpisali dziś  w siedzibie Uzdrowiska Świnoujście S.A. umowę na dofinasowanie inwestycji pn. „Modernizacja sieci deszczowych na terenie miasta Świnoujście - etap I”.

Całkowita  wartość projektu wynosi 10 804 303,22 złotych; wartość dofinansowania to 3 262 847,86 zł. Dofinansowanie pochodzi z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020.

– Główną potrzebą realizacji tego projektu jest zabezpieczenie mieszkańców miasta przed niekorzystnymi zjawiskami pogodowymi, w skutek których może dojść do podtopień z uwagi na to, iż obecnie funkcjonująca kanalizacja deszczowa, w niektórych rejonach miasta, przy bardzo silnych opadach, nie jest wystarczająco wydolna – mówi Robert Karelus rzecznik prezydenta miasta.

Projekt składa się z dwóch  elementów. Pierwszym jest modernizacja sieci deszczowych w tzw. Dzielnicy Śródmiejskiej, którą stanowią ulica Konstytucji 3 Maja i fragment miasta pomiędzy ulicą  Piastowską a Świną. Drugim jest trwająca już modernizacja odwodnienia ulicy J. Markiewicza w Świnoujściu, polegająca na przebudowie istniejącej kanalizacji deszczowej wraz ze studzienkami rewizyjnymi i wpustowymi.

Łącznie w ramach projektu powstanie sieć kanalizacji deszczowej o długości 1,49 km.

Autor: BIK UM Świnoujście
comments powered by Disqus