Środa, 23 stycznia 2019r.

Imieniny: Ildefonsa, Rajmunda

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Miasto / Świnoujska plaża i marina ponownie wyróżnione Błękitną Flagą

13 lat z międzynarodowym certyfikatem

Świnoujska plaża i marina ponownie wyróżnione Błękitną Flagą

Foto: scie24/archiwum

Duńska Fundacja na Rzecz Edukacji Ekologicznej wyróżniła już najlepsze kąpieliska i mariny, które które będą mogły używać w letnim sezonie symbolu błękitnej flagi. Po raz trzynasty kryteria programu spełniła świnoujska plaża. Port Jachtowy w Basenie Północnym zyskał uznanie po raz dziesiąty. 

Prestiżowy certyfikat w postaci Błękitnej Flagi premiuje plaże o wysokiej jakości wody, czystości i o wysokich standardach bezpieczeństwa. Jury docenia również jakość usług czy działania na rzecz ochrony środowiska i edukacji ekologicznej.

W tym roku Błękitna Flaga pojawi się w 23 polskich kąpieliskach i 10 marinach. Niezmiennie od wielu lat Świnoujście znajduje się wśród nagrodzonych w obu kategoriach.  

Błękitną Flagę dorocznie od ponad trzech dekad przyznaje Fundacja na rzecz Edukacji Ekologicznej (FEE) z Danii. Program ma na celu promocję ochrony środowiska w nadmorskich miejscowościach. Sam pomysł flagi pochodzi z kąpielisk francuskich, gdzie podobne wyróżnienie pierwszy raz ustanowiono już w 1985 roku. Na poziomie krajowym rekomendacji do przyznania Błękitnej Flagi udziela jury złożone z przedstawicieli Ministerstwa Środowiska, Ministerstwa Gospodarki, Polskiej Organizacji Turystycznej, Inspekcji Ochrony Środowiska, Państwowej Inspekcji Sanitarnej, Polskiego Związku Żeglarskiego, Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, Polskiego Klubu Ekologicznego, Związku Miast i Gmin Morskich.

Autor: scie24
comments powered by Disqus