Poniedziałek, 25 marca 2019r.

Imieniny: Marioli, Wieczyslawa, Ireneusza

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Miasto / Mieszkańcy dyskutowali o rowerach miejskich

Konsultacje społeczne

Mieszkańcy dyskutowali o rowerach miejskich

Foto: Organizator

Blisko 1,5 godziny trwały konsultacje społeczne na temat świnoujskiego roweru miejskiego. Debatę przeprowadził radny Jan Borowski.W dyskusji uczestniczyli przedstawiciele Urzędu Miasta,  właściciele wypożyczalni rowerów, członkowie  miejskich ugrupowań i stowarzyszeń oraz mieszkańcy - sympatycy jak i przeciwnicy powstania w Świnoujściu roweru miejskiego.


Rower Miejski to rozwiązanie, które przyjęło się w wielu miastach świata i Europy, od kilku lat z mniejszym bądź większym entuzjazmem wprowadzane jest także w Polsce. Ostatnio rower miejski uruchomił Koszalin, a rok wcześniej powstał w, podobnym do Świnoujścia, Kołobrzegu. 
Również w naszym mieście od kilku miesięcy trwa publiczna polemika dotycząca roweru na wyspach.

Zdania są mocno podzielone. Jedni uważają, że to zbyt drogi pomysł, zagrażający dodatkowo prywatnym wypożyczalniom rowerowym. Nie brakuje również entuzjastów. - 
Debatę zorganizowaliśmy przede wszystkim po to, aby poznać zarówno argumenty zwolenników jak i przeciwników roweru publicznego w Świnoujściu – mówi radny Jan Borowski. - Nie spodziewałem się, że frekwencja na debacie będzie taka wysoka, szczególnie dziękuję tym, którzy zabrali głos. 


Podobnie ocenia konsultacje radna Elżbieta Jabłońska. - Cieszę się z tego spotkania, jestem pod wrażaniem ilości, a przede wszystkim jakości prezentowanych argumentów, myślę, że każdy kto uważnie przysłuchiwał się debacie może wyciągnąć własne wnioski dotyczące roweru miejskiego- komentuje Elżbieta Jabłońska. –Brakuje mi takich spotkań w Świnoujściu, chcemy aby konsultacje społeczne były częściej przeprowadzane - podsumowuje radna i jedna z organizatorek spotkania. 


czy Świnoujście ma sznasę na sieć rowerow miejskich? - Wiele zależy od nas samych, rusza kolejna edycja Budżetu Obywatelskiego, mieszkańcy miasta mają także prawo inicjatywy uchwałodawczej, istnieje wiele narzędzi aktywności obywatelskiej z której można skorzystać nie tylko przy rowerze miejskim, ale również przy planowaniu wycinki drzew, budowie i sprzedaży apartamentowców, strategii sportu czy polityce mieszkaniowej. Będę robił wszystko aby zwiększyć aktywność społeczną w Świnoujściu - pokreśla Jan Borowski. - Świnoujście powinno być otwartym, przyjaznym, zielonym i innowacyjnym miastem.

Autor: red.
comments powered by Disqus