Wtorek, 21 maja 2019r.

Imieniny: Wiktora, Kryspina, Tymoteusza

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Miasto / Ekologicznie i skutecznie. Można bezpłatnie odbierać płyn do walki z komarami

Ekologicznie i skutecznie. Można bezpłatnie odbierać płyn do walki z komarami

Od dziś w wydziale Ochrony Środowiska i Leśnictwa Urzędu Miasta Świnoujście oraz na prawobrzeżu we wszystkich filiach Miejskiego Domu Kultury można dostać bezpłatnie środek przeciwko larwom komarów. Płyn Aquatain to dobry sposób na walkę z larwami komarów w oczkach wodnych, beczkach z wodą i innych podobnych miejscach na terenach prywatnych, do których firma odkomarzająca nie ma możliwości dotarcia.

- Firma odkomarza tylko tereny miejskie – mówi Robert Karelus, rzecznik prezydenta miasta. – Ale dzięki temu płynowi działkowcy, osoby mające własne domy, a przy nich miejsca z wodą, będą mogli się do niej włączyć. Co z pewnością podniesie skuteczność odkomarzania.

1250 butelek z płynem Aquatain kupiła firma Pestokil, prowadząca w mieście akcję odkomarzania. Środek działa zmieniając napięcie powierzchniowe wody, powodując „topienie się” larw komarów. Jedno opakowanie zawiera 100 mln płynu, co wystarcza do jego zaaplikowania na powierzchnię około 100 metrów kwadratowych. Działa nawet do 4 tygodni. - Jest całkowicie nietoksyczny – zapewnia Bartosz Kopczuk z firmy Pestokil. Oczywiście jednak, jak w przypadku innych tego typu środków, należy go przechowywać w miejscach niedostępnych dla dzieci.

Autor: BIK UM Świnoujście
comments powered by Disqus