Wtorek, 21 maja 2019r.

Imieniny: Wiktora, Kryspina, Tymoteusza

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Miasto / Świnoujście - Miastem Przyszłości

Miasto

Świnoujście - Miastem Przyszłości

Laureaci rankingu Liderzy Miast Przyszłości z 2016 roku, wśród których również znalazł się Prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz

Foto: BIK UM Świnoujście

Wczoraj w  Centrum Kongresowym ICE Kraków odbyła się kolejna edycja  Akademii Liderów Miast Przyszłości. Jest  to realizowana od kilku lat przez Ośrodek THINKTANK unikatowa w Polsce platforma debaty o wyzwaniach rozwojowych polskich miast i ich wszystkich interesariuszy: przedsiębiorstw, organizacji pozarządowych, instytucji publicznych i prywatnych.

Tegoroczne spotkanie było poświęcone przede wszystkim dwóm zagadnieniom: współczesnemu transportowi oraz problematyce profilaktyki zdrowotnej.

Patronem Honorowym Akademii jest Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii.

Podczas sesji odbywa się również podsumowanie rankingu samorządowego „Lider Miast Przyszłości”.

– Nagradzamy w nim  tych samorządowców, którzy okazują się najbardziej efektywni pod względem kompleksowego przywództwa, wpływając na rozwój lokalnego i regionalnego samorządu ;a  realizując  zadania dziś, myślą o przyszłości swoich miast i ich mieszkańców – informują organizatorzy rankingu. 

W kategorii polskich miast do 60 tysięcy mieszkańców w trójce Laureatów znalazł się - po raz drugi - Prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz.

– Bardzo cieszy mnie, że to czego dokonaliśmy i zamierzamy dokonać w naszym mieście  jest tak dobrze postrzegane i wysoko oceniane przez niezależnych ekspertów. – podsumował wyniki rankingu Prezydent Janusz Żmurkiewicz. – Czynimy  wszystko, aby Świnoujście stało się prawdziwie europejskim miastem przyszłości.

Autor: BIK UM Świnoujście
comments powered by Disqus