Piątek, 22 lutego 2019r.

Imieniny: Marty, Małgorzaty, Piotra

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Miasto / Seminarium „Dlaczego tunel a nie most?"

Wydarzenia

Seminarium „Dlaczego tunel a nie most?"

Foto: BiK UM Świnoujście

To pytanie towarzyszyło od początku starań władz Świnoujścia o budowę stałego połączenia pomiędzy wyspami Uznam i Wolin. Pojawiały się także inne pomysły – jak chociażby grobla przez Zalew Szczeciński. Czemu więc tunel metodą wierconą, skąd ta a nie inna jego lokalizacja?

Na te i inne pytania dotyczące inwestycji budowy tunelu będzie można uzyskać odpowiedź podczas seminarium pt. „Dlaczego tunel a nie most”, które odbędzie się w dniu 4 lipca 2018 roku o godzinie 18.00, w Sali Teatralnej Miejskiego Domu Kultury przy ul. Wojska Polskiego 1/1.

W seminarium udział wezmą między innymi Prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz, Zastępca Prezydenta Miasta Barbara Michalska oraz Adam Łosiński, inżynier specjalista, który współpracował przy budowie dwutorowego tunelu pod Martwą Wisłą w Gdańsku i odpowiedzialny był między innymi za użycie zbudowanej w Niemczech maszyny drążącej TBM - największego tego typu urządzenia użytego do tej pory w Polsce. Autoprezentacji firmy „Astaldi” dokona Mateusz Witczyński, rzecznik Astaldi Polska.

Autor: BIK UM Świnoujście
comments powered by Disqus