Piątek, 22 lutego 2019r.

Imieniny: Marty, Małgorzaty, Piotra

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Miasto / Wybieramy nazwy świnoujskich placów zabaw

Trwa głosowanie

Wybieramy nazwy świnoujskich placów zabaw

Foto: BIK UM Świnoujście

W mieście mamy 10 miejskich placów zabaw. Do tej pory identyfikowane były według położenia: przy policji, przy muszli koncertowej, przy Malczewskiego itd. Najwyższy czas, aby nadać im nazwy. O propozycje takich nazw poprosiliśmy przedszkolaków oraz najmłodszych uczniów szkół podstawowych.

– Dzieci wywiązały się ze swojego zadania – mówi Robert Karelus, rzecznik prezydenta miasta. – Teraz przyszedł czas na głosowanie, które ostateczne zdecyduje, jakie nazwy otrzymają poszczególne place.

Co ciekawe wśród propozycji nadesłanych przez dzieci nie ma zbyt wielu nazw pochodzących od tytułów i bohaterów bajek. - Ale niektóre są naprawdę ciekawe, pasujące do miejsc gdzie się znajdują, jak chociażby „posterunek zabawy” dla placu przy komendzie policji, czy „zwinny Mieszko” dla placu w parku przy ulicy Mieszka I – dodaje Robert Karelus.

Zapraszamy mieszkańców do głosowania. Głosowanie trwa do 9 lipca 2018 r. na oficjalnej stronie miasta www.swinoujscie.pl lub bezpośrednio pod linkiem: http://www.swinoujscie.pl/pl/news/content/12966

Autor: BIK UM Świnoujście
comments powered by Disqus