Środa, 20 lutego 2019r.

Imieniny: Leona, Ludomira, Zenobiusza

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Miasto / Dzielnica nadmorska pnie się w górę. W planie kolejny wieżowiec

Inwestycje

Dzielnica nadmorska pnie się w górę. W planie kolejny wieżowiec

Ul. Zdrojowa

Foto: scie24

Zdrojowa Invest chce wybudować przy ul. Zdrojowej kolejny hotel. Najwyższy obiekt z trzyskrzydłowego budynku ma mieć 14 kondygnacji. Zanim prezydent Świnoujścia wyda pozwolenie na budowę, inwestor musi przedłożyć raport określający wpływ nowego hotelu na środowisko przyrodnicze i klimat akustyczny. 

Nowy obiekt Zdrojowej Invest ma powstać na działce sąsiadującej z budowanym Dobosz Hotel Blu. Hotel składać będzie się z trzech skrzydeł oraz zabudowanej przestrzeni między nimi. W obiekcie najbliżej ul. Zdrojowej zaprojektowano 14 kondygnacji, w dwóch pozostałych budynkach zaplanowano 12 pięter. W podziemiu powstanie parking na 664 samochody.

Teren jest zadrzewiony, dlatego szacuje się konieczność wycinki 262 drzew. Z karty informacyjnej inwestycji wynika, że teren nie pełni funkcji siedliska dla płazów, gadów i ssaków, w tym nietoperzy. Według Magistratu, badania nie zostały przeprowadzone w pełni sezonu wegetacyjnego, dającego pełny obraz występującej na tym terenie szaty roślinnej i siedlisk fauny. Brakuje także wyników badań dotyczących obecności nietoperzy. Zgodnie z treścią waloryzacji przyrodniczej województwa zachodniopomorskiego, na wschód od inwestycji stwierdzono występowanie siedlisk gacka wielkoucha.

Prezydent Świnoujścia zobowiązał inwestora do sporządzenia raportu wskazującego, jak przedsięwzięcie wpłynie na zmianę warunków życia poszczególnych elementów przyrodniczych i jakie działania zostaną podjęte, aby minimalizować negatywny wpływ na faunę i florę. Dopiero po uzupełnieniu dokumentacji, inwestor może liczyć na pozwolenie na budowę. 

Autor: scie24
comments powered by Disqus