Piątek, 22 lutego 2019r.

Imieniny: Marty, Małgorzaty, Piotra

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Miasto / Jest rozstrzygnięcie przetargu na budowę kompleksu sportowego przy CEZiT

Jest rozstrzygnięcie przetargu na budowę kompleksu sportowego przy CEZiT

Foto: BIK UM Świnoujście

Firma Control Process EPC2 z Krakowa wygrała przetarg na budowę kompleksu obiektów sportowych przy Centrum Edukacji Zawodowej i Turystyki. Wpłynęły dwie oferty. Krakowska spółka zaproponowała zrealizowanie inwestycji za kwotę ponad 41,7 mln zł. Konkurencyjna oferta firmy Mirbud SA ze Skierniewic była o dwa miliony wyższa.

Przy kopleksie powstanie basen, którego niecka będzie miała wymiary 12,5x25 metrów i w części ruchome dno, którym w zależności od potrzeb będzie można regulować głębokość. Będzie też strefa rekreacyjna wraz z brodzikiem dla dzieci i takimi atrakcjami jak np. sucha sauna, mała widownia na około 70 osób oraz zaplecze sanitarne, szatnie i pomieszczenia magazynowe. Budowa basenu otrzymała dofinansowanie z programu Ministerstwa Sportu i Turystyki w wysokości ponad 4,5 miliona złotych.

Oprócz pływalni w kompleksie sportowym będą również wielofunkcyjna sala sportowa z widownią , z boiskami do koszykówki, siatkówki, tenisa, badmintona, gimnastyki sportowej, siłownia. Sala będzie miał napędzaną elektrycznie kotarę dzieląca ją na dwie niezależne części

- Dodatkowo rozbudowany zostanie istniejący szkolny budynek Centrum Edukacji Zawodowej i Turystyki o dodatkowe pomieszczenia pracowni zawodowych – informuje Robert Karelus, rzecznik prezydenta Świnoujścia.

Rozbudowa szkoły powinna nastąpić w ciągu ciągu 12 miesięcy, hali sportowej z łącznikiem 18 miesięcy, a budowa pływalni powinna zakończyć się do 25 miesięcy od dnia podpisania umowy.

Autor: BIK UM Świnoujście
comments powered by Disqus