Wtorek, 26 marca 2019r.

Imieniny: Larysy, Emanyela, Teodora

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Miasto / Prezydent wyznaczył termin firmie Astaldi

Budowa tunelu

Prezydent wyznaczył termin firmie Astaldi

Foto: BIK UM Świnoujście

Prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz wezwał konsorcjum Astaldi S.p.A do podpisania umowy na budowę tunelu pod Świną w najbliższy piątek 3 sierpnia 2018 r. Jeżeli firma nie stawi się w tym terminie oraz nie wniesie wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy, będzie to przez Miasto potraktowane jako odmowa podpisania umowy, co z kolei skutkować będzie zatrzymaniem 10 mln wadium

Pierwotnie data podpisania umowy wyznaczona była na 5 lipca 2018 r. Jednak włoskie konsorcjum Astaldi poprosiło najpierw o 2 tygodnie zwłoki, a później do końca lipca, zapewniając że do tego czasu otrzyma gwarancje bankowe jako zabezpieczenie należytego wykonania inwestycji.

Termin jednak upłynął, a firma nie przedłożyła wymaganych gwarancji, ani żadnych innych wyjaśnień. Stąd pismo prezydenta.

Jeśli w najbliższy piątek Astaldi nie stawi się podpisać umowę i nie przedłoży gwarancji, wówczas  wadium w wysokości 10 mln złotych przejdzie na rzecz miasta, a my w przyszłym tygodniu zaprosimy do podpisania umowy konsorcjum, którego liderem jest firma Porr S.A – dodaje Zastępca Prezydenta Miasta Barbara Michalska.

Konsorcjum Astaldi w przetargu zaproponowało cenę 727 mln złotych. Natomiast konsorcjum Porr – 793 mln złotych.

Autor: BIK UM Świnoujście
comments powered by Disqus