Wtorek, 26 marca 2019r.

Imieniny: Larysy, Emanyela, Teodora

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Miasto / Włosi wycofali się z budowy tunelu. Miasto zaprosi kolejne konsorcjum

Stałe połączenie wysp Uznam i Wolin

Włosi wycofali się z budowy tunelu. Miasto zaprosi kolejne konsorcjum

Foto: BIK UM Świnoujście

- Firma Astaldi poinformowała, że nie podpisze umowy na zaprojektowanie i budowę tunelu pomiędzy wyspami Uznam i Wolin w Świnoujściu - powiadomił prezydent Janusz Żmurkiewicz. Miasto zwróci się z propozycją wybudowania połączenia do kolejnego konsorcjum, które przystąpiło do przetargu i przedłożyło drugą najkorzystniejszą ofertę

W komunikacie włoska firma informuje: "Astaldi odstępuje od podpisania umowy na projekt: „Usprawnienie połączenia komunikacyjnego pomiędzy wyspami Uznam i Wolin w Świnoujściu – budowa tunelu pod Świną” z powodu: 
Upływu prawie dwóch lat od przedstawienia oferty do rozpoczęcia robót 
Braku rzeczywistej waloryzacji kosztów robót w Polsce, które tylko w ostatnim czasie wzrosły o 30 proc. 
Dużego ryzyka wydłużania się procedur rozliczania robót dodatkowych.
Braków w dostępie do zasobów materiałowych i osobowych na polskim rynku".

Na piątek, 3 sierpnia prezydent wyznaczył Asfaldi ostateczny termin podpisania umowy na budowę stałego połączenia wyspy Uznam i Wolin. Dotychczas firma zapewniała, że chce podpisać umowę, prosiła jedynie o kolejne przesunięcia terminu zapewniają, że negocjuje z bankami Gwarancję Należytego Wykonania.

Wycofanie się z przetargu na tym etapie  skutkuje przejęciem przez Miasto wadium w wysokości 10 mln zł.  - W najbliższych dniach Miasto zaprosi do podpisania umowy konsorcjum firm Porr S.A. (lider) wraz z Porr Bau GmbH, Gülermak Agir Sanayi Insaat ve Taahhut i Energopolem Szczecin, które złożyło drugą najkorzystniejszą ofertę na kwotę: 793 186 390,32 zł - informuje prezydent Żmurkiewicz.

Autor: scie24
comments powered by Disqus