Niedziela, 7 czerwca 2020r.

Imieniny: Roberta, Wiesława

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Miasto / Ulica Sienkiewicza długa do Jachtowej. Miasto ma dwie koncepcje rozbudowy

Dzielnica nadmorska

Ulica Sienkiewicza długa do Jachtowej. Miasto ma dwie koncepcje rozbudowy

Foto: scie24

Ulica Sienkiewicza czeka na modernizację. Miasto wybrało wstępnie dwie z czterech koncepcji przebudowy ulicy przygotowanych przez jedną ze szczecińskich pracowni projektowych. Teraz mieszkańcy mogą zgłaszać swoje sugestie. 

Ulica Sienkiewicza to ważny ciąg komunikacyjny w dzielnicy nadmorskiej. Droga przebiega nieregularnie, w części zachodniej brakuje chodników, a cała nawierzchnia jest mocno wyeksploatowana. 

Miasto rozważa dwa warianty przebudowy ulicy. W obydwu droga ma być szeroka na 6 m (dwa kierunki po 3 m).Ciąg pieszo-rowerowy w większości ma powstać od strony północnej przy zabudowaniach. Na skrzyżowaniu ulic Sienkiewicza, Prusa i Moniuszki zaproponowano czterowlotowe rondo. 

Na odcinku od ul. Krzywoustego do Chrobrego powstanie jezdnia z miejscami do parkowania prostopadłymi do drogi od strony południowej. Także droga rowerowa zostanie usytuowana po stronie południowej. Na tym odcinku zaprojektowano chodniki po obu stronach.

Dwie koncepcje zakładają, że ulica zostanie przedłużona od skrzyżowania z ul. Chrobrego do ulicy Jachtowej. Będzie przebiegać częściowo po obrzeżach Parku Zdrojowego, równolegle do ul. Kapitańskiej. Ma mieć 6,5 m szerokości oraz ciąg pieszo-rowerowy. 

Różne są pomysły na odcinek między ul. Krzywoustego i Prusa. 

Więcej informacji oraz wizualizacje ulicy znajdują się tutaj. Mieszkańcy mogą zgłaszać swoje uwagi  pod adresem wim@um.swinoujscie.pl.

Autor: scie24
comments powered by Disqus