Wtorek, 25 czerwca 2019r.

Imieniny: Lucji, Wilhelma, Doroty

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Miasto / Spotkanie w sprawie tunelu bez decyzji, a Energopol ma kłopoty

Połączenie wysp Uznam i Wolin

Spotkanie w sprawie tunelu bez decyzji, a Energopol ma kłopoty

Foto: BIK UM Świnoujście

We wtorek, 7 sierpnia prezydent Żmurkiewicz spotkał się z zarządem spółek Porr i Energopol, które zostały wybrane do budowy tunelu pod Świną. Niestety na razie nie zapadły wiążące ustalenia. 

2 sierpnia włoska firma Asfaldi poinformowała, że nie podpisze umowy na zaprojektowanie i budowę stałego połączenia wysp Uznam i Wolin, dlatego już następnego dnia inwestor zastępczy - GDDKiA wybrał na wykonawcę tunelu konsorcjum firm Porr S.A.  wraz z Porr Bau GmbH, Gülermak Agir Sanayi Insaat ve Taahhut i Energopol Szczecin, które złożyło drugą najkorzystniejszą ofertę na kwotę  nieoco ponad 793 mln zł. 

Na wczorajszym spotkaniu przedstawicieli nowo wybranego konsorcjum z władzami Świnoujścia zabrakło reprezentacji tureckiej spółki Gülermak. Między innymi z tego powodu nie udało się podjąć ostatecznych decyzji o przystąpieniu wykonawcy do kluczowej dla Świnoujścia inwestycji. 

Dodatkowo sprawę komplikuje niepewna sytuacja finansowa spółki Energopol Szczecin. W poniedziałek do Sądu Rejonowego w Szczecinie wpłynął wniosek złożony przez firmę z Kątów Wrocławkich o ogłoszenie upadłości dłużnika i zabezpieczenie majątku poprzez ustanowienie tymczasowego nadzorcy sądowego. W ten sposób przedsiębiorstwo chce zmusić Energopol Szczecin do wywiązania się z zobowiązań finansowych względem swoich kontrahentów. 

Czy jest szansa na podpisanie umowy na budowę tunelu z Porr, Gülermak i Energopol okaże się na dniach. 8 sierpnia mają spotkać się wszyscy uczestnicy konsorcjum, którzy zdecydują, czy i kiedy dojdzie do podpisania kontraktu.

Autor: scie24
comments powered by Disqus