Wtorek, 25 czerwca 2019r.

Imieniny: Lucji, Wilhelma, Doroty

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Miasto / Świta Mieszka zatańczy poloneza na promenadzie. Potem koncert zespołu Bethel

Wydarzenia

Świta Mieszka zatańczy poloneza na promenadzie. Potem koncert zespołu Bethel

Foto: scie24/archiwum

W piątek, 21 września uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Mieszka I w dniu patrona szkoły tradycyjnie przemaszerują po świnoujskich ulicach. W roku setnej rocznicy odzyskania niepodległości młodzież wzbogaci szkolne święto o reprezentacyjny taniec narodowy.

Pochody Mieszka w średniowiecznych strojach to długoletni zwyczaj, doroczna okazja, aby przedstawić się mieszkańcom miasta i przypomnieć o szkole absolwentom. W tym roku liceum chce przy tej okazji postawić mocny akcent na święto Niepodległej. Przemarsz zakończy się "Polonezem Stulecia", który wraz z reprezentacjami uczniów innych szkół zostanie zatańczony na świnoujskiej promenadzie. 

O 10.30 uczestnicy wyruszą spod budynku liceum przy ul. Niedziałkowskiego. Trasa przemarszu - ul. Piastowska, ul. Konstytucji 3 Maja, ul. Marynarzy, ul. Wybrzeże Wł. IV, pl. Słowiański, pl. Wolności, ul. Piłsudskiego, ul. Słowackiego, promenada przy hotelu Radisson.

Około godziny 12.00 młodzież, grupa rekonstrukcyjna, zawodowi tancerze oraz wszyscy chętni mieszkańcy miasta i turyści odwiedzający Świnoujście w rytmie poloneza, granego przez Orkiestrę Wojskową Marynarki Wojennej RP, przejdą tanecznym krokiem spod hotelu Radisson w kierunku muszli koncertowej przy promenadzie.

Po "Polonezie Stulecia" odbędzie się koncert zespołu Bethel, wykonującego muzykę  reggae z elementami dub i ska. Organizatorami wydarzenia jest LO im. Mieszka I i Miejski Dom Kultury w Świnoujściu. 

Autor: scie24
comments powered by Disqus