Wtorek, 25 czerwca 2019r.

Imieniny: Lucji, Wilhelma, Doroty

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Miasto / 10 kandydatów ze Świnoujścia do Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego

Wybory samorządowe 2018

10 kandydatów ze Świnoujścia do Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego

Budynek Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego w Szczecinie

Foto: Manfred Rackelhuhn

Dziesięcioro mieszkańców Świnoujścia ubiega się w zbliżających się wyborach samorządowych o mandat radnego Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego. Z okręgu nr 2, do którego należy nasze miasto oraz powiat goleniowski, gryficki, kamieński i łobeski, z 9 list startuje łącznie 58 kandydatów. Mandatów jest pięć. 

Największą reprezentację z wysp ma KW Ruchu Narodowego RP. Pierwsze trzy pozycje na liście zajmują odpowiednio: Artur Szczodry, Adam Kozioł i Eliza Pyclik. Pozostałe komitety mają jednego lub żadnego kandydata ze Świnoujścia. 

Robert Gawroński jest "jedynką" na liście z ramienia KKW SLD Lewica Razem. Kandydatką ze Świnoujścia KW Prawa i Sprawiedliwości jest Joanna Zdroik (pozycja nr 4). Z 6 miejsca na liście KW PSL staruje świnoujścianin Tadeusz Kotecki. KW Platforma Nowoczesna Koalicja Obywatelska postawił na Elżbietę Kozłowską (pozycja nr 2). Kandydatką KWW Kukiz 15 jest pani Iwona Dziekońska.

Jednym z najmłodszych kandydatów do sejmiku jest Rafał Białoń, 20-latek ze Świnoujścia. O mandat radnego ubiega się drugiej pozycji KW Partii Razem. 

Świnoujskim kandydatem z ramienia KW Wyborców Bezpartyjnych Samorządowców jest Marcin Sołtysik. 

W całym województwie w 5 okręgach do sejmiku VI kadencji startuje łącznie 322 kandydatów. Sejmik Województwa Zachodniopomorskiego składa się z 30 mandatów. Radni obradują w Szczecinie. 

Wybory samorządowe odbędą się 21 października 2018 r. Wykaz imienny wszystkich kandydatów znajduje się tutaj. 

Autor: scie24
comments powered by Disqus