Niedziela, 26 maja 2019r.

Imieniny: Filipa, Pauliny

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Miasto / Więcej usług na Bon Seniora. Można iść również do kina

Więcej usług na Bon Seniora. Można iść również do kina

Foto: scie24/arch.

Od 3 września mieszkańcy Świnoujścia, którzy ukończyli 65 rok życia, otrzymują bon o wartości 300 złotych. Wstępna oferta usług, na które można przeznaczyć tę kwotę, obejmuje 440 pozycji. Wkrótce ma być ich jeszcze więcej. 

- Dochodzą do nas głosy, że oferta świadczonych usług medycznych dla osób starszych jest zbyt wąska, że kolejki, na przykład do specjalistów, są zbyt długie - informuje prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz. - Od 20 listopada w ramach Bonu Seniora będzie otwarta baza zabiegowa w hotelu Interferie Medical SPA.

Prezydent liczy na to, że do programu włączy się także Uzdrowisko Świnoujście S.A. Z jego bazy będzie można korzystać nie wcześniej niż od stycznia przyszłego roku. 

Natomiast już od 2 października część kwoty Bonu Seniora można wydać w Cinema3D. - Chciałbym zachęcić w ramach usług kulturalnych do chodzenia do naszego świnoujskiego kina. Możecie Państwo uczestniczyć w seansach filmowych płacąc Bonem Seniora - mówi prezydent Żmurkiewicz.

Dalej nierozwiązanym problemem jest możliwość zapłaty bonem za leki w aptekach. - Rozmowy trwają, szukamy sposobu, aby zapewnić zgodne z prawem wykorzystanie tego bonu na wykup leków - zapewnia Janusz Żmurkiewicz. 

W pierwszej edycji programu Bon Seniora będzie on ważny do końca czerwca 2019 roku. 

Autor: scie24
comments powered by Disqus