Wtorek, 21 maja 2019r.

Imieniny: Wiktora, Kryspina, Tymoteusza

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Miasto / Wybieg dla psów powstanie dopiero w 2019 roku. Dwa lata po projekcie

Wybieg dla psów powstanie dopiero w 2019 roku. Dwa lata po projekcie

Foto: wybiegidlapsow.pl

Wybieg dla psów w zachodniej części Parku Zdrojowego powstanie nie wcześniej niż w przyszłym roku. Projekt zagospodarowania terenu powstał już w 2017 roku, a inwestycja miała być realizowana w trybie priorytetowym. Teraz zostanie włączona w kompleksową modernizację parku zaplanowaną na przyszły rok. 

Miasto uzasadnia opóźnienie koniecznością właściwego przygotowania terenu pod inwestycję. Rok po opracowaniu dokumentu projektowo-kosztorysowego przez firmę Fenster za blisko 6 tys. zł okazało się, że teren, na którym ma być zlokalizowany wybieg wymaga wcześniejszych prac melioracyjnych. Dlatego stanie się jednym z elementów kompleksowej modernizacji parku, a ta ruszy dopiero w przyszłym roku. 

Ponad 2 tys. m2 Parku Zdrojowego zostanie wydzielone, ogrodzone i oświetlone z przeznaczeniem na rekreacyjny wybieg dla psów. Teren będzie składał się z czterech części. W strefie do socjalizacji i treningu zwierząt będzie miejsce do wypoczynku dla opiekunów zwierząt, z wiatą lub altaną oraz ławkami. Do tego dwa, wyraźnie oddzielone tory przeszkód dla psów ras dużych oraz średnich i małych oraz teren z tablicami informacyjnymi. 

Koszt pierwszego miejskiego wybiegu dla psów szacowany jest na ok. 120 tys. zł. 

Autor: scie24
comments powered by Disqus