Czwartek, 21 marca 2019r.

Imieniny: Lubomira, Benedykta

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Miasto / Trwa remont zabytkowego kościoła w Karsiborze. Pierwsze okno już odrestaurowane

Karsibór

Trwa remont zabytkowego kościoła w Karsiborze. Pierwsze okno już odrestaurowane

Foto: Stowarzyszeni Karsibór

W lipcu informowaliśmy o pozyskaniu środków finansowych na remont stolarki okiennej w zabytkowym kościele w Karsiborze. Po oknach odrestaurowane zostaną stare drzwi wejściowe. 

- Mamy już odrestaurowane pierwsze okno w karsiborskim kościele, a kolejne cztery a są w trakcie prac renowacyjnych, które prowadzi stolarz sakralny p. Mirosław Kuka. Wszystkie ustalenia dotyczące prac konsultowane są z Konserwatorem Zabytków w Szczecinie oraz proboszczem parafii ks. Ryszardem Lemieszkiem. Okna są w bardzo złym stanie i do konserwacji wymagają bardzo dużych nakładów pracy oraz środków finansowych, przez co czas wykonania remontu się wydłuża - informuje Kazimierz Nowicki, prezes Stowarzyszenia Karsibór.

Wstępny termin wykonania pierwszego etapu renowacji stolarki okiennej przewidziany jest na koniec października tego roku. Jednak to dopiero "półmetek" prac, bo wszystkich okien jest dziewięć. Po renowacji okien kolejnym zakresem prac będzie renowacja oryginalnych drzwi wejściowych wraz zamkiem i okuciami. 

Rozpoczęcie prac remontowych okien i drzwi było możliwe dzięki dofinansowaniu otrzymanemu z Urzędu Miasta Świnoujście (ok. 170 tys. zł) oraz dotacji z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego na przygotowanie niezbędnej dokumentacji na dalsze prace budowlane (12 tys. zł). Warto podkreślić, że przeprowadzenie wyżej wymienionych prac mogło się odbyć dzięki inicjatywie Stowarzyszenia Karsibór przy wsparciu radnego Kazimierza Nowickiego.

Autor: Stowarzyszenie Karsibór
comments powered by Disqus