Czwartek, 21 marca 2019r.

Imieniny: Lubomira, Benedykta

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Miasto / Nasi Seniorzy. To oni budowali to miasto

Wydarzenia

Nasi Seniorzy. To oni budowali to miasto

Foto: BIK UM Świnoujście

- Szacunek, to słowo, które pierwsze przychodzi mi na myśl, gdy na Was patrzę – tak m.in. mówił wczoraj Prezydent Miasta Janusz Żmurkiewicz podczas dorocznego spotkania z seniorami naszego miasta z okazji ich święta.

- To wy budowaliście to miasto, oddaliście mu kawał swojego życia, a wielu z Was (choć już na emeryturze) nadal pracuje na rzecz Świnoujścia i jego mieszkańców – mówił prezydent. – Na corocznych naszych spotkaniach zawsze ubolewałem, że nie mamy w mieście większej sali. Tak abyśmy mogli spotkać się w jeszcze większym gronie. Obiecałem sobie i Wam, że jak tylko taka pojawi się, to na pewno właśnie w niej zorganizujemy kolejne spotkanie i tak się stało. To się Wam po prostu należy.

Uroczystość była również okazją do nagrodzenia osób, które szczególnie udzielają się w pracy na rzecz seniorów naszego miasta.

1 października obchodzimy Międzynarodowy Dzień Osób Starszych. Z kolei 14 listopada Światowy Dzień Seniora. W tym właśnie okresie już od wielu lat w naszym mieście odbywa się to główne, ale nie jedyne, spotkanie świnoujskich seniorów.

Autor: BIK UM Świnoujście
comments powered by Disqus