Czwartek, 20 czerwca 2019r.

Imieniny: Diny, Bogny, Florentyny

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Miasto / Mieszkańcy nadają drugie życie wyrzuconym przedmiotom

Inicjatywa "Uwaga - śmieciarka jedzie" także w Świnoujściu

Mieszkańcy nadają drugie życie wyrzuconym przedmiotom

Foto: Post z faceboockowej strony "Uwaga - śmieciarka jedzie - Świnoujście"

Mieszkańcy Świnoujścia za pomocą Facebooka przekazują sobie informacje o przedmiotach, których już nie potrzebują lub które na ulicy oczekują na odbiór przez firmę sprzątającą. Podobne grupy  na portalu społecznościowym działają już w blisko 70 polskich miejscowościach i skutecznie pomagają oszczędzać, chroniąc przy tym środowisko naturalne. 

Zasada jest prosta. Użytkownicy publikują na facebookowym profilu zdjęcie wystawionych na ulicy przedmiotów, głównie gabarytów, wraz z informacją o dokładnej lokalizacji. Najczęściej jednak, zanim sami wystawią na śmietnik na przykład sofę w dobrym stanie, przez internet umawiają się z zainteresowaną osobą na termin odbioru prosto z domu. Oprócz szaf, kanap i stolików, na grupie pojawia się też szereg innych, drobniejszych propozycji. Karton niemowlęcych ubranek, drewno na opał czy nawet słoiki na weki - większość ofert szybko znajduje odbiorcę. Zgodnie z regulaminem akcji, wszystkie przedmioty należy oddać zupełnie za darmo. 

Do społeczności "Uwaga - śmieciarka jedzie" mogą zwrócić się także osoby poszukujące konkretnego przedmiotu. Zawsze znajdzie się ktoś, kto odda chętnie na przykład zbędny ciśnieniomierz,  niepotrzebną choinkę czy stary telewizor. 

"Uwaga - śmieciarka jedzie"  działa w Świnoujściu już od ponad roku i liczy około 1 tys. użytkowników. Grupa ma charakter zamknięty, jednak bez problemu dołączyć może do niej każdy facebookowicz mieszkający w Świnoujściu i okolicy, a następnie oddać lub przyjąć określony  przedmiot. W ten prosty sposób pomagamy sobie wzajemnie i przede wszystkim dbamy o nasze wyspiarskie środowisko. 

Autor: scie24
comments powered by Disqus