Wtorek, 25 czerwca 2019r.

Imieniny: Lucji, Wilhelma, Doroty

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Miasto / Hotel Hilton wkrótce przy świnoujskiej plaży

Miasto

Hotel Hilton wkrótce przy świnoujskiej plaży

Foto: Zdrojowa Invest & Hotels

Sieć Hilton ogłosiła dziś plany otwarcia nowego hotelu w nadbałtyckim kurorcie – Świnoujściu, po podpisaniu umowy franchisingowej ze Zdrojowa Hotels. Hilton Świnoujście Resort & Spa wejdzie w skład Hilton Hotels & Resorts i zostanie otwarty w roku 2020.

Zapotrzebowanie na infrastrukturę hotelową w Polsce stale rośnie. Nadmorskie miasta wypoczynkowe, takie jak Świnoujście, Kołobrzeg czy Gdańsk stają się coraz bardziej popularne, zarówno w kraju, jak i zagranicą. Od momentu otwarcia, Hilton Świnoujście Resort & Spa będzie wiodącym obiektem hotelowym nad Morzem Bałtyckim i wspaniałym dopełnieniem oferty Hilton Hotels & Resorts w Europie”, powiedział Patrick Fitzgibbon, starszy wiceprezes działu rozwoju w EMEA.

Świnoujście to popularny kierunek dla miłośników prozdrowotnych pobytów nad morzem i relaksu w spa. Dzięki dogodnej lokalizacji – na wyspie Uznam, przy granicy z Niemcami – ten tętniący życiem port jest atrakcyjnym miejscem nie tylko dla rodzimych gości, ale również wśród odwiedzających Niemców oraz przybywających promami Szwedów. Świnoujście jest znane z szerokich dziewiczych plaż, atrakcyjnych warunków dla jachtingu, kitesurfingu i wycieczek rowerowych oraz terenów do obserwacji ptaków (birdwatching) jak orły bieliki, a także historycznych fortów.

Budynek z ukończoną fasadą już stoi i nie będzie zmian w krajobrazie. Aktualnie trwają pracę nad wnętrzem tego hotelu przy plaży z minimum 167 pokojami z widokiem na morze. Nowy Hilton będzie mógł pochwalić się spa, salą fitness i siłownią, jak również restauracjami oraz barami, w lobby i na dachu. Natomiast goście będą mieli również dostęp do już działającego aquaparku Baltic Park Molo, w którym znajduje się pięć basenów oraz różne atrakcje rodzinne i rekreacyjne, takie jak zjeżdżalnie, fala do surfingu, sauny czy tężnia.

Jesteśmy wiodącym inwestorem i operatorem hoteli kurortowych w Polsce”, powiedział Jan Wróblewski, współwłaściciel Zdrojowa Invest & Hotels. „Hilton Świnoujście Resort & Spa to ukoronowanie naszego partnerstwa z międzynarodowymi markami w Baltic Park Molo – największym kompleksie wypoczynkowym nad polskim morzem. Nowa inwestycja będzie doskonałym uzupełnieniem już istniejącej w Świnoujściu szerokiej oferty obiektów o różnorodnym standardzie dla odmiennych segmentów turystów. Z niecierpliwością czekamy na pierwszych gości tej wspaniałej nieruchomości, którzy zawitają tutaj w 2020 roku.”

Hilton posiada ponad 200 hoteli w miejscowościach wypoczynkowych na całym świecie – w górach, nad morzem czy w ośrodkach sportowych. Hilton Świnoujście Resort & Spa stanie się częścią europejskiej grupy liczącej niemal 15 hoteli w krajach takich jak Szwajcaria, Francja, Włochy, Chorwacja i Hiszpania.

Hilton Świnoujście Resort & Spa będzie mieścił się przy Alei Baltic Park Molo, w Świnoujściu.

Więcej informacji na temat Hilton Hotels & Resorts pod adresem hilton.com

* * *

O Hilton Hotels & Resorts

Od ponad 100 lat Hilton Hotels & Resorts ustanawia standardy dla gościnności na całym świecie, dostarczając innowacyjne produkty i usługi, aby sprostać zmieniającym się potrzebom gości. Hilton Hotels & Resorts to ponad 575 hoteli na sześciu kontynentach, w najbardziej popularnych miejscach na świecie dla gości, którzy przywiązują wagę do jakości zakwaterowania. Członkowie programu lojalnościowego Hilton Honors, którzy dokonują rezerwacji bezpośrednio przez dedykowane kanały Hilton mają dostęp do zniżek członkowskich, darmowego Wi-Fi oraz do dodatkowych udogodnień.

O Hilton

Hilton jest jedną z najbardziej znanych na świecie sieci hotelowych, obejmującą luksusowe i średniej klasy hotele oraz apartamenty tzw. przedłużonego pobytu (extended-stay). Sieć firmy składa się z ponad 5400 hoteli oferujących ponad 880 tys. pokoi, zlokalizowanych w 106 krajach. W jej skład wchodzi 14 znanych marek takich jak: Hilton Hotels & Resorts, Waldorf Astoria Hotels & Resorts, Conrad Hotels & Resorts, Canopy by Hilton, Curio Collection by HiltonTM, DoubleTree by Hilton, Tapestry Collection by HiltonTM, Embassy Suites by Hilton, Hilton Garden Inn, Hampton by Hilton, Tru by Hilton, Homewood Suites by Hilton, Home2 Suites by Hilton oraz Hilton Grand Vacations. Firma prowadzi także światowej klasy program lojalnościowy Hilton Honors. Członkowie programu, którzy dokonują rezerwacji bezpośrednio przez dedykowane kanały Hilton mają dostęp do zniżek członkowskich, darmowego Wi-Fi oraz do dodatkowych udogodnień.

O Zdrojowa Invest & Hotels

Zdrojowa to rodzinna grupa inwestycyjna i hotelarska skoncentrowana na polskich kurortach. Dysponuje 11 stylowymi obiektami hotelarskimi o charakterze premium w najlepszych lokalizacjach w górach i nad morzem, w tym Radisson Blu Resort, Świnoujście.

Zdrojowa to twórca systemu condo hoteli w Polsce, lider tego rynku i budowy apartamentów wakacyjnych. Zarządza ponad 1100-osobową kadrą.

CSR obejmuje programy Zdrojowa Art i Zdrojowa Eco Friendly. Wszystkie obiekty sieci wyposażone są w ładowarki do samochodów elektrycznych.

Autor: Zdrojowa Invest & Hotels
comments powered by Disqus