Niedziela, 18 sierpnia 2019r.

Imieniny: Ilony, Bronisława, Heleny

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Miasto / „Świnoujście na 100-lecie odzyskania niepodległości” w przedszkolu „Pod Żaglami”

Wydarzenia

„Świnoujście na 100-lecie odzyskania niepodległości” w przedszkolu „Pod Żaglami”

Foto: Organizator

W całym kraju obchodzona jest setna rocznica odzyskania niepodległości. Jest to bardzo ważne i niecodzienne wydarzenie i wszyscy chcemy w szczególny sposób je uczcić. Z tej okazji w Przedszkolu Miejskim nr 3 „Pod Żaglami” został zorganizowany międzyprzedszkolny konkurs plastyczny „Świnoujście na 100-lecie odzyskania niepodległości” adresowany do dzieci świnoujskich przedszkoli.

Celem konkursu było m.in. kształtowanie poczucia przynależności społecznej, wspólnoty narodowej oraz postawy patriotycznej rozwijanie i kształtowanie wyobraźni plastycznej i kreatywności dziecka, budzenie zainteresowania różnorodnością technik plastycznych a przede wszystkim uczczenie w naszym mieście 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Na konkurs wpłynęło 37 prac dzieci 5 i 6 – letnich. Rozstrzygnięcie konkursu i otwarcie wystawy odbyło się bardzo uroczyście w Bibliotece Miejskiej im Stefana Flukowskiego. Na tą uroczystość została zaproszona Naczelnik Wydziału Edukacji Janina Śmiałkowska, dyrektorzy świnoujskich przedszkoli oraz laureaci konkursu czyli dzieci przedszkolne. Dzieci z grupy „Delfinki” i „Żeglarze” z przedszkola „Pod Żaglami” ubrane w biało czerwone stroje przedstawiły krótką część artystyczną wprowadzając odpowiedni nastrój uroczystości. Po części artystycznej nastąpiło rozdanie nagród, które ufundował hotel „Trzy Wyspy”. Przedszkola biorące udział w konkursie otrzymały okolicznościowe grawertony ufundowane przez Radę Rodziców przy Przedszkolu Miejskim nr 3. Miłą niespodzianką dla wszystkich był słodki poczęstunek ufundowany przez hotel „Radisson Blu” w Świnoujściu. Wszystkim uczestnikom biorącym udział w konkursie oraz sponsorom nagród i poczęstunku serdecznie dziękujemy.

Lista nagrodzonych w konkursie:

I miejsce – Ryszard Nowaczyk, Przedszkole Miejskie nr 9
II miejsce – Rafał Zając, Przedszkole Miejskie nr 3
III miejsce – Oktawia Cyran, Przedszkole Miejskie nr 11

Wystawę można oglądać do końca listopada. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do obejrzenia tych wyjątkowych prac zarówno mieszkańców jak i gości Świnoujścia.

Autor: PM Nr 3
comments powered by Disqus