Sobota, 6 czerwca 2020r.

Imieniny: Norberta, Laurentego, Bogumila

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Miasto / Radny Jurkiewicz reprezentuje radnego Jurkiewicza

Oświadczenie Zarządu Komitetu Powiatowego Prawa i Sprawiedliwości.

Radny Jurkiewicz reprezentuje radnego Jurkiewicza

Foto: scie24

Wczoraj Jacek Jurkiewicz z Klubu Prawa i Sprawiedliwości został drugim wiceprzewodniczącym Rady Miasta VIII kadencji. Z wyborem nie zgadza się jednak jego własny klub, ponieważ nie akceptuje koalicji klubu Platformy Obywatelskiej z klubem Wybierz Świnoujście Janusza Żmurkiewicza. Jeżeli wiceprzewodniczący Jurkiewicz nie zrezygnuje z nowej funkcji, będzie musiał liczyć się konsekwencjami - wynika z oświadczenia Zarząd Komitetu Powiatowego Prawa i Sprawiedliwości.

- Otóż, powstała w Radzie Miasta koalicja prezydenta Janusza Żmurkiewicza z Platformą Obywatelską. Jej konsekwencją jest wybór radnej Elżbiety Jabłońskiej na przewodniczącą (desygnowana przez klub PO) i Marka Niewiarowskiego na pierwszego wiceprzewodniczącego (desygnowanego przez klub Wybierz Świnoujście Janusza Żmurkiewicza). Prawo i Sprawiedliwość postanowiło do takiej koalicji nie wchodzić. Radni PiS mieli współpracować w Radzie Miasta poprzez popieranie korzystnych dla miasta i mieszkańców uchwał, a sprzeciwianiu się propozycjom uchwał niekorzystnych. Radny Jacek Jurkiewicz podjął indywidualną decyzję o wejściu do Prezydium Rady Miasta jako tzw. drugi wiceprzewodniczący (został desygnowany przez obcy klub). Głosami radnych wcześniej wymienionej koalicji funkcję tę otrzymał - oświadcza Zarząd Komitetu Powiatowego Prawa i Sprawiedliwości. 

- Tak więc, w Prezydium Rady Miasta radna Elżbieta Jabłońska reprezentuje PO, radny Marek Niewiarowski reprezentuje WŚ Janusza Żmurkiewicza, a Jacek Jurkiewicz reprezentuje radnego Jacka Jurkiewicza, wspierającego indywidualnie układ pod sztandarem Platformy Obywatelskiej - uważa Zarząd PiS.

Czy wiceprzewodniczący Jacek Jurkiewicz poniesie konsekwencje swojej decyzji? - Na początek dajemy czas (do sesji grudniowej) na autorefleksję i rozmowę z własnym sumieniem. Gdy to nie poskutkuje, konsekwencje będą nieuniknione - informuje Zarząd Komitetu Powiatowego Prawa i Sprawiedliwości w składzie Agnieszka Stój, Aleksandra Namyślak, Andrzej Staszyński, Andrzej Mrozek.

Autor: scie24
comments powered by Disqus