Niedziela, 26 maja 2019r.

Imieniny: Filipa, Pauliny

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Miasto / Na deszczówkę do podlewania zieleni. Jutro „Karsibór” przewiezie kolejny wielki zbiornik

Miasto

Na deszczówkę do podlewania zieleni. Jutro „Karsibór” przewiezie kolejny wielki zbiornik

Foto: BIK UM Świnoujście

Siedem wielkich zbiorników na wodę deszczową zostało już wkopanych przy nowo budowanej Promenadzie Zdrowia. Jutro (28 listopada 2018) do Świnoujścia ma dotrzeć kolejny, który wraz z sześcioma innymi będzie zamontowany pod modernizowaną tzw. starą promenadą. Woda zbierana w tych zbiornikach ma służyć nawadnianiu zieleni na promenadach.

Wszystkie zostały wyprodukowane w Gliwicach. Mają od 120 do 180 metrów sześciennych pojemności. Wymiary: 2,5 do 3,5 metrów średnicy i 13,3 do 15,7 metrów długości.

Przewóz zbiorników z Gliwic do Świnoujścia traktowany jest jak transport ponadgabarytowy. Stąd też przed potężną ciężarówką będzie jechał samochód pilot.

Jutro w godzinach porannych kolejny zbiornik ma dotrzeć do Świnoujścia. Na wyspę Uznam zostanie przewieziony jednym z promów „Karsibór”. Pozostałe zbiorniki mają dotrzeć do Świnoujścia do końca tego roku.

Dzięki systemowi magazynowania deszczówki, miasto zaoszczędzi na wodzie. Do tej pory bowiem do podlewania zieleni na promenadzie wykorzystywana była woda w miejskiego wodociągu.

Autor: BIK UM Świnoujście
comments powered by Disqus