Niedziela, 18 sierpnia 2019r.

Imieniny: Ilony, Bronisława, Heleny

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Miasto / Po rozmowie z Prezydentem Miasta. Niemiecki urząd wydał zgodę na przejazd ciężarówek

Inwestycje

Po rozmowie z Prezydentem Miasta. Niemiecki urząd wydał zgodę na przejazd ciężarówek

Foto: BIK UM Świnoujście

Dziś oficjalnie przedstawiciel Gminy Heringsdorf poinformował o zgodzie strony niemieckiej na przejazd transportu masy bitumicznej potrzebnej przy przebudowie ulicy Wojska Polskiego. To efekt piątkowej rozmowy w tej sprawie Prezydenta Świnoujścia Janusza Żmurkiewicza z Andreasem Hartwigiem z Urzędu Gminy Heringsdorf.

Dzięki temu wykonawca przebudowy ulicy Wojska Polskiego będzie mógł kontynuować prace; wylać masę na pierwszym odcinku drogi i przejść na kolejny. Układanie masy zaplanowano na najbliższy czwartek i piątek.

Na czym polegał problem? Wykonawca inwestycji konsorcjum MCC – Molewski kupiło asfalt w niemieckiej filii firmy Eurovia w Anklam. Stamtąd miał dotrzeć do Świnoujścia. Układanie masy bitumicznej na pierwszym odcinku robót planowano na połowę listopada. Niestety firma produkująca masę nie dostała pozwolenia na przewiezienie jej ulicą Swinemünder Chausse po stronie niemieckiej.

W miniony piątek Prezydent Świnoujście Janusz Żmurkiewicz spotkał się w tej sprawie z Andreasem Hartwigiem, przedstawicielem Gminy Heringsdorf.

- Cieszę się, że strona niemiecka zrozumiała przedstawione przeze mnie argumenty i zmieniła decyzję. Dzięki temu wykonawca przebudowy ulicy Wojska Polskiego może kontynuować pracę - mówi prezydent Janusz Żmurkiewicz i dodaje: - Po raz kolejny okazało się, że zawsze warto, a nawet trzeba rozmawiać. Nasza współpraca z niemieckimi sąsiadami ma się dobrze.

Autor: BIK UM Świnoujście
comments powered by Disqus