Niedziela, 18 sierpnia 2019r.

Imieniny: Ilony, Bronisława, Heleny

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Miasto / Pomóż uratować święta wielu ludzi! Bank Żywności zapowiada Świąteczną Zbiórkę Żywności w Świnoujściu

Miasto

Pomóż uratować święta wielu ludzi! Bank Żywności zapowiada Świąteczną Zbiórkę Żywności w Świnoujściu

Foto: Organizator

Federacja Polskich Banków Żywności od ponad 20 lat ratuje święta setek tysięcy osób w Polsce, organizując Świąteczną Zbiórkę Żywności. W tym roku zbiórka odbędzie się 30 listopada i 1 grudni.

Na pomoc czekają samotni rodzice i osoby starsze, osoby zmagające się z chorobami, ludzie, których mimo pracy, nie stać na zakup żywności. Bank Żywności podkreśla, że sytuacje, z którymi zmagają się potrzebujący wynikają z różnych przyczyn, często bardzo trudnych, których nie powinniśmy tak bezrefleksyjnie oceniać, co przychodzi nam niestety coraz łatwiej, siedząc w ciepłym domu z zapełnioną po brzegi lodówką.

W Świnoujściu w imieniu Banku Żywności zbiórkę poprowadzą wolontariusze z Fundacji Motywacja i Działanie w SKLEPIE LIDL przy ulicy Bohaterów Września 41 i wolontariusze z Kościoła Chrześcijan Baptystów w SKLEPIE LIDL przy ulicy 11 listopada.

Jakie produkty można przekazać do Banku Żywności?

Banki Żywności, mając na uwadze potrzeby żywieniowe osób, do których trafia darowana żywność, przyjmują każdy rodzaj artykułów spożywczych w szczególności jednak produkty trwałe np. makarony, ryże, kasze, słodycze, sosy, mąki i oleje.

Autor: Organizator
comments powered by Disqus