Środa, 19 czerwca 2019r.

Imieniny: Gerwazego, Protazego

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Miasto / Jest nas ponad 41 tysięcy. Julia i Leon – to najczęściej nadawane imiona w 2018 roku

Miasto

Jest nas ponad 41 tysięcy. Julia i Leon – to najczęściej nadawane imiona w 2018 roku

Foto: UM Świnoujście

362 noworodków zostało zgłoszonych w ubiegłym roku w świnoujskim Urzędzie Stanu Cywilnego. Niemal wszyscy przyszli na świat w Szpitalu Miejskim im Jana Garduły. Rodzice najczęściej wybierali dla swoich dzieci imiona Julia i Leon. W pierwszej dziesiątce najbardziej popularnych imion znalazły się również: Hanna, Zuzanna, Zofia, Nikodem, Antoni, Jan, Amelia i Mikołaj. Według danych GUS, na koniec 2017 roku Świnoujście liczyło ponad 41 tysięcy mieszkańców.

W 2017 roku urodziło się 358 dzieci, w 2016 – 360, a w 2015 – 248.

Pierwszą świnoujścianką, która przyszła na świat w ubiegłym roku była Lyla, córka Sylwii i Pradeepa Singh. Dzień przed Lylą w świnoujskim szpitalu urodził się natomiast mały międzyzdrojanin - Miłosz. Jest trzecim synem Sylwii Koleśnik. Dwóch pierwszych pani Sylwia również urodziła w Świnoujściu, bo jak mówi: w tym szpitalu jest bardzo dobra opieka.

Kto będzie pierwszy w 2019 roku? Czekamy.

Choć na koniec 2018 roku zameldowanych na pobyt stały w Świnoujściu było 37.405 osób, to nie jest to faktyczna liczba mieszkańców naszego miasta. Należy bowiem pamiętać, że faktyczna liczba mieszkańców danego miasta nie jest równoznaczna z liczbą zameldowanych. Wiele osób jest zameldowanych w innych miejscowościach, ale na stałe mieszka i pracuje w Świnoujściu. Tak samo dzieje się w innych miastach. Według szacunków, w tym danych GUS, na koniec ubiegłego roku Świnoujście liczyło ponad 41 tysięcy mieszkańców. Najnowsze dane co do liczby mieszkańców, czyli na koniec 2018 roku, będą znane za kilka tygodni.

Autor: BIK UM Świnoujście
comments powered by Disqus