Niedziela, 7 czerwca 2020r.

Imieniny: Roberta, Wiesława

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Miasto / Kolejny Kram Rzeczy Różnych i Spiżarania Babuni za nami

XXVI Finał WOŚP

Kolejny Kram Rzeczy Różnych i Spiżarania Babuni za nami

Foto: Alfred Żurawski

W sobotę 12 stycznia, na dzień przed wielkim Finałem WOŚP w gościnnych progach hotelu Hampton by Hilton Towarzystwo Przyjaciół Świnoujścia zorganizowało Kram Rzeczy dziwnych oraz Spiżarnię Babuni.

Kram to od zawsze, tym razem 23 raz, licytacja różnych przedmiotów (czasem dziwnych); ozdobnych, użytecznych, prezentów od WOŚP-u – podarowanych przez mieszkańców, firmy, cukiernie, sklepy, prezentów od WOŚP-u – m. in. koszulki, kalendarze, zegary i inne. Była też piękna suknia podarowana przez Katarzynę Bukowiec – Miss Polski wojew. Zachodniopomorskiego, którą z uwagi na rozmiar 36 oddaliśmy na Allegro.

W licytacji pączki ( w jednym bon na tort) osiągały cenę od 50 do 150 zł, najdroższy poszedł na 200 zł. Wielki (6 kg) tort w kształcie serca kupiono za 400 zł, następnie podzielony i rozdany wśród gości Kramu. Były też 3 tomiki poezji członków świnoujskiego Klubu Literackiego „Na Wyspie”, które razem osiągnęły cenę 550,-zł. Wśród kilku kubków WOŚP-u najdroższy osiągnął cenę 300 zł. Była też świnka skarbonka z dowcipnym napisem, którą sprzedano za 250 zł, a 2 poduszeczki WOŚP-u w kształcie motyla osiągnęły ceny 130 i 170 zł.

W prawie 4 godzinnej licytacji uzyskano w gotówce 9.630 zł,+ z kart płatniczych 2.400 zł, co dało 12.030 zł. I to jest więcej niż podczas 26 Finału.

W Spiżarni Babuni były słodkie pyszności i różne przetwory zrobione przez mieszkanki naszego miasta oraz dary od Polaków z za granicy, które kupowano za wrzut do puszki WOŚP-u. Ile zebrano? Dowiemy się gdy przeliczona zostanie zawartość puszki, która była dość ciężka.

Towarzystwo Przyjaciół Świnoujścia dziękuje licytującym mieszkańcom i gościom miasta, wszystkim mieszkańcom, firmom, hotelom, kawiarniom, sklepom za wielkie serce i przedmioty podarowane na Kram i do Śpiżarni.

Kolejny raz okazało się, że „pomaganie jest dziecinnie proste".

* * *

Ostateczna kwota zbiórki: Kram Rzeczy Dziwnych 12.650 zł, Spiżarnia Babuni 1.017,60 zł.

Autor: MP
comments powered by Disqus