Wtorek, 20 sierpnia 2019r.

Imieniny: Bernarda, Samuela, Sobiesława

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Miasto / Referendum przed inwestycją

Port kontenerowy

Referendum przed inwestycją

Foto: scie24/archiwum

Janusz Żmurkiewicz podtrzymuje decyzję o przeprowadzeniu referendum, które pokaże, czy mieszkańcy Świnoujścia chcą budowy terminala kontenerowego na prawobrzeżu.

Interpelację przypominającą o obietnicy referendum wystosował do prezydenta miasta radny Jan Borowski. - Jestem zwolennikiem referendum w tej sprawie. Wiem, że również Pan Prezydent proponował takie rozwiązanie jeszcze w zeszłej kadencji Rady Miasta. Proszę o odpowiedź, czy dalej podtrzymuje Pan możliwość, za zgodą Rady Miasta, referendum w sprawie portu kontenerowego - pyta radny Jan Borowski. 

Referendum może być przeprowadzone na skutek wniosku 10% uprawnionych do głosowania mieszkańców Świnoujścia albo z inicjatywy włodarza miasta. - Jako Prezydent Miasta Świnoujście projekt takiej uchwały mogę przygotować wówczas, gdy będzie znane stanowisko Zarządu Portów Morskich Szczecin i Świnoujście S.a. w zakresie przygotowania i realizacji takiego przedsięwzięcia. Aktualnie decyzja w tym zakresie nie została jeszcze przygotowana i podjęta, stąd też inicjatywa referendalna i związane z nią procedury nie zostały uruchomione - podkreśla Janusz Żmurkiewicz.

Autor: scie24
comments powered by Disqus