Wtorek, 20 sierpnia 2019r.

Imieniny: Bernarda, Samuela, Sobiesława

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Miasto / Powstaje rodzinna gra planszowa o Świnoujściu!

Miasto

Powstaje rodzinna gra planszowa o Świnoujściu!

Foto: BiK UM Świnoujście

Choć samo wiercenie przy tunelu pod Świną rozpocznie się w marcu 2021 roku, to już tego lata, mieszkańcy Świnoujścia oraz turyści, będą mogli sami wcielić się w rolę inwestorów i budowniczych! Wszystko za sprawą powstającej gry planszowej – „Tunel pod Świną”. 

Gradotyczy współczesnego Świnoujścia. Na planszy znajdą się więc liczne atrakcje i obiekty, które doskonale znamy, a wkrótce będziemy mogli pochwalić się posiadaniem ich kart własności! Gracze będą mogli kupować nieruchomości, przedsiębiorstwa, promy oraz inwestować zgromadzony kapitał np. w budowę nowych obiektów i atrakcji turystycznych.

Rozgrywka polega na zdobywaniu znaczników budowy. Te z kolei umożliwią kupowanie elementów tunelu, które posłużą do budowy własnego tunelu pod Świną. Kluczem do sukcesu będzie rozsądne gospodarowanie pieniędzmi i zdolność do podejmowania trafnych decyzji inwestycyjnych. W grze występuje postać Prezydenta (każdy z graczy może nim zostać), który swoimi dekretami wpływa na przebieg i tempo rozgrywki.Zwycięzcą gry zostanie gracz, który jako pierwszy ukończy budowę tunelu.

Doskonałe połączenie promocji miasta i zabawy dla całej rodziny

Gra „Tunel pod Świną” ma przede wszystkim dostarczyć znakomitej zabawy. Uniwersalny format rozgrywki sprawi, że zarówno dorośli, jak i dzieci będą czerpać ogromną frajdę z budowania tunelu. Zasady gry są proste i zrozumiałe dla każdego. Mieszkańcy będą mogli odkryć miasto na nowo, a nieliczni, którym Świnoujście nie jest znane zdobędą o nim wiedzę. Jak widać, twórcy gry wyznają zasadę, że dobrze jest łączyć przyjemne z pożytecznym.

Aktualnie prace nad grą znajdują się zaawansowanej fazie. Wciąż nie jest zamknięta lista miejsc i nieruchomości, które mogą znaleźć się w grze.O ostatecznym kształcie projektu będą mogli zadecydować mieszkańcy.

Oficjalną premierę gry „Tunel pod Świną” zaplanowano na przełomie czerwca i lipca 2019 roku. Jednak już teraz można odwiedzić oficjalny fanpage gry na Facebooku – www.facebook.com/tunelpodswina 

Wydawcą gry „Tunel pod Świną” jest firma Happy Artze Szczecina, która na co dzień wydaje miejski magazyn informacyjny Echo Szczecina. 

Gorąco zachęcamy do śledzenia najnowszych informacji na temat gry. 

Autor: BiK UM Świnoujście
comments powered by Disqus