Wtorek, 20 sierpnia 2019r.

Imieniny: Bernarda, Samuela, Sobiesława

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Miasto / Największa Biało-Czerwona porwana przez wiatr

Dzień flagi

Największa Biało-Czerwona porwana przez wiatr

Foto: scie24

Największa na świecie flaga Niepodległej zatrzepotała dzisiaj przy najwyższej nad Bałtykiem latarni morskiej. Mimo wysiłków alpinistów silny wiatr nie pozwolił długo cieszyć się tym widokiem. Po kilku minutach wiatr porwał flagę.

Już po raz piąty niełatwe zadanie postawili przed sobą organizatorzy przedsięwzięcia. Flaga jest gigantyczna, z roku na rok coraz większa. W 2019 jej powierzchnia sięgnęła blisko 725 metrów kwadratowych. – Biało-czerwone barwy będą widoczne z wielu kilometrów - z redy portu, kanału prowadzącego w głąb lądu, a także niemieckich kurortów, graniczących ze Świnoujściem. Warto dodać, że dzięki zaangażowaniu w Święto Flagi amatorów promowych, Urzędu Morskiego i Żeglugi Świnoujskiej honory tyfonami barwom narodowym oddadzą w tym roku wszystkie promy, statki i okręty wchodzące do portu w Świnoujściu - mówi Piotr Piwowarczyk ze Świnoujskiej Organizacji Turystycznej.

Setki mieszkańców i gości na wyspie w napięciu obserwowały to wyjątkowe wydarzenie, choć warunki atmosferyczne były niesprzyjające i po chwili silny wiatr rozerwał Biało-Czerwoną.

W tym roku w Dzień Flagi zaangażowało się wielu partnerów. Głównym organizatorem jest Stowarzyszenie Miłośników Latarń Morskich, współorganizatorem Muzeum Obrony Wybrzeża w Forcie Gerharda i Świnoujska Organizacja Turystyczna. Urząd Morski w Szczecinie. Sponsorami – Polskie LNG S.A, Zarząd Morskich Portów Szczecin- Świnoujście, Urząd Miasta Świnoujście, Studio Krawieckie Ewa Nowakowska w Świnoujściu, Piotr Palewski, Terminal Promowy Świnoujście. Impreza organizowana jest przez pod patronatem prezydenta miasta Świnoujście Janusza Żmurkiewicza.

Autor: scie24
comments powered by Disqus