Niedziela, 23 lutego 2020r.

Imieniny: Romany, Damiana, Polikarpa

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Miasto / Jeszcze w tym roku w Świnoujściu powstanie pumptrack

Inwestycje

Jeszcze w tym roku w Świnoujściu powstanie pumptrack

Zdjęcie ilustracyjne

Foto: wikimedia.org

Pierwszy specjalny tor do jazdy na rowerze, określany jako pumptrack, powstanie jeszcze w tym roku przy ulicy Grunwaldzkiej. 

- Podjąłem decyzję o stworzeniu takiego nowego placu zabaw. Nie będzie to wielki pumptrack. Będą to dwa niezależne tory dla mniej zaawansowanych i bardziej zaawansowanych - informuje prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz. - Mamy projekt, który opracowano na nasze zlecenie i chcielibyśmy jak najszybciej ten temat zrealizować po to, aby jeszcze w tym roku nasza młodzież mogła w tym miejscu doskonalić swoje umiejętności jazdy na rowerach.

Plac do treningów ma zostać zbudowany na niezagospodarownym obecnie terenie zielonym przed biurami PEC-u przy ulicy Grunwaldzkiej. 

Pumptrack to tory składające się z muld, zakrętów profilowanych i małych "hopek", pozwalających na rozpędzenie się na jednośladzie i utrzymaniu prędkości bez konieczności pedałowania. Obiekt dedykowany jest nie tylko amatorom terenowej jazdy na rowerze, którzy w tym miejscu będą  ćwiczyć akrobacje i tricki, ale również dla rowerzystów rekreacyjnych, którzy chcą rozwinąć swoją sprawność prowadzenia roweru. Tor nadaje się również do jazdy na deskorolkach, hulajnogach czy rolkach. 

Autor: scie24
comments powered by Disqus