Czwartek, 17 października 2019r.

Imieniny: Wiktora, Marity, Ignacego

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Miasto / Budżet Obywatelski 2020. Dzisiaj mija termin składania wniosków

Miasto

Budżet Obywatelski 2020. Dzisiaj mija termin składania wniosków

Foto: BiK UM Świnoujście

Na co wydamy ponad 2,2 mln złotych z Budżetu Obywatelskiego 2020? Jeśli masz pomysł na ciekawą inwestycję, a może na wydarzenie/imprezę o charakterze prospołecznym, kulturalnym, oświatowym czy sportowym, to jeszcze do środy 3 lipca 2019 r. koniecznie złóż w tej sprawie wniosek. Zobacz, jak to zrobić.

To już szósta edycja Budżetu Obywatelskiego. W tym roku na realizację zwycięskich wniosków radni przeznaczyli dokładnie 2.200.031,83 złotych: trochę ponad 2 mln złotych na projekty tzw. twarde (inwestycyjne) i 200 tysięcy na miękkie (czyli o charakterze prospołecznym, kulturalnym, oświatowym lub sportowym).

Koszt realizacji jednego projektu tzw. twardego nie może przekroczyć 1 mln złotych, a miękkiego – 40 tys. złotych. Wniosek musi mieć poparcie 30 osób. Przed złożeniem wniosku składający może swoją propozycję skonsultować merytorycznie z komórkami organizacyjnymi urzędu i jednostkami organizacyjnymi Miasta oraz uzyskać nieodpłatną pomoc w zakresie wstępnego oszacowania kosztu inicjatywy.

Formularze wniosków, list poparcia inne dokumenty znajdują się na oficjalnej stronie Miasta www.swinoujscie.pl w zakładce „Budżet Obywatelski”.

Wypełnione formularze wniosków wraz z kompletem wymaganych załączników, należy złożyć w okresie: 12 czerwca - 3 lipca 2019 r., w następujący sposób:

1) osobiście;
2) elektronicznie;
3) za pośrednictwem poczty tradycyjnej.

2. Formularze wniosków osobiście należy składać w zorganizowanych punktach:

- na Stanowisku Obsługi Interesantów Urzędu Miasta Świnoujście, ul. Wojska Polskiego 1/5;
- w Informacji Turystycznej, Plac Słowiański 6/1;
- w Miejskiej Bibliotece Publicznej, ul. Piłsudskiego 15;
- w Miejskim Domu Kultury, Filia nr 1 – Osiedle Przytór-Łunowo, ul. Zalewowa 40;
- w Miejskim Domu Kultury, Filia nr 2 – Osiedle Warszów, ul. Sosnowa 18;
- w Miejskim Domu Kultury, Filia nr 3 – Osiedle Karsibór, ul. 1 Maja 40.

3. Wnioski w formie elektronicznej mieszkańcy Miasta składają przesyłając wypełniony, zeskanowany formularz wniosku na adres wo.kancelaria@um.swinoujscie.pl lub poprzez elektroniczną skrzynkę podawczą na platformie ePUAP na formularzu „Pismo ogólne do podmiotu publicznego”.

4. Formularze wniosków za pośrednictwem poczty tradycyjnej należy wysłać listem na adres Urzędu Miasta Świnoujście, ul. Wojska Polskiego 1/5, 72-600 Świnoujście z dopiskiem „Budżet Obywatelski – 2020: Projekt”. Za datę złożenia wniosku uważa się datę stempla pocztowego.

Zgodnie z harmonogramem przyjęte wnioski zostaną ogłoszone 10 września 2019 na stronie internetowej www.swinoujscie.pl oraz BIP razem z kartą do głosowania i tego też dnia rozpocznie się głosowanie, które potrwa do 27 września 2019.

Autor: BiK UM Świnoujście
comments powered by Disqus