Czwartek, 17 października 2019r.

Imieniny: Wiktora, Marity, Ignacego

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Miasto / Strefa Małych Ratowników w Świnoujściu!

Wydarzenia

Strefa Małych Ratowników w Świnoujściu!

Foto: Organizator

Już w najbliższy weekend na plaży w Świnoujściu każde dziecko może zostać Super Bohaterem i pozyskać super moc – moc pomagania. W strefie przygotowanej przez markę Volkswagen, która stanie na plaży w Świnoujściu ratownicy medyczni będą uczyć najmłodszych podstawowych zasad pierwszej pomocy. W tym roku każde przeszkolone dziecko to 3zł przekazane na rehabilitację podopiecznych Fundacji ECHO, która wspiera w rozwoju dzieci z wadami słuchu.W najbliższą sobotę na najmłodszych będzie także czekać Paulina Krupińska – jedna z ambasadorek projektu.

W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych, Volkswagen stworzył program „Mali Ratownicy”. Jego zadaniem jest nauczenie zasad udzielania pierwszej pomocy jak największej liczby dzieci i pokazanie, że jest to bardzo proste. Program każdemu dziecku daje fantastyczną okazję do budowania jego wiedzy, umiejętności i charakteru. Zaszczepia umiejętność radzenia sobie w trudnych sytuacjach, dodaje odwagi i pobudza chęć pomagania innym. W specjalnych strefach na polskich plażach, dzieci stają się super bohaterami i uczą się prawidłowo udzielać pierwszej pomocy, pod czujnym okiem profesjonalnych ratowników medycznych. Od 2017 roku w ramach tej akcji przeszkolono już prawie 20 tysięcy maluchów. 

W tegorocznej edycji Volkswagen zdecydował się wesprzeć Fundację Echo, która pomaga w rozwoju dzieci z wadami słuchu. Każde przeszkolone dziecko w strefie Małych Ratowników to 3 zł jakie marka przekaże na rehabilitacje podopiecznych Fundacji 

Pierwsza Strefa w Świnoujściu pojawi się w dniach 5 – 7 lipca, w której będzie można spędzić wspaniale czas grając w GIGA GRĘ MALI RATOWNICY. Nie zabraknie też stanowiska, przy którym będzie można zrobić wodny tatuaż, czy zdjęcie przy specjalnej ściance. Na najmłodszych będą czekać kolorowanki. Każdy kto przybędzie do Strefy i pomyślnie przejdzie szkolenie z pierwszej pomocy zdobędzie certyfikat Małego Ratownika i Super Moc Pomagania, ale też wyjątkowe wakacyjne gadżety – bidony, mini gry planszowe, mini apteczki czy latawce. Super moce dzieci będą zdobywać przy wsparciu znanych osób: Kuby Wesołowskiego, Doroty Gardias, Iwony Cichosz, psycholog - Małgorzaty Ohme czy znanych blogerów: Marlenę Wróblewską (blog Makóweczki) czy Martę Lech-Maciejewską, autorkę bloga Super Styler. Do Świnoujścia w sobotę zawita natomiast Paulina Krupińska.

– To już drugi raz, kiedy jestem ambasadorką akcji Małych Ratowników. To świetna okazja do tego, żeby w fajnej atmosferze, pełnej uśmiechu nauczyć się rzeczy bardzo ważnych – udzielania pierwszej pomocy. To cudowne patrzeć, jak wiele dzieci chce się uczyć nawet podczas wakacji. Każdy z nich staje się Super Bohaterem, pełnym mocy, siły, odwagi dzięki zdobytej wiedzy. Ta wiedza zostanie z nimi na całe życie. Już w sobotę odwiedzę plażę w Świnoujściu – mam nadzieje, że się spotkamy i wspólnie zdobędziemy super moc pomagania! – zachęca Paulina Krupińska

Strefa Małych Ratowników czynna będzie od piątku do niedzieli w godzinach 9:00 -17:00, 
w Świnoujściu (5-7.07), Kołobrzegu (12-14.07), Dziwnowie (19-21.07), Darłowie (26-28.07), Ustce (2-4.08), Gdańsku (9-11.08), Łebie (16-18.08) i we Władysławowie (23-25.08).

Autor: Organizator
comments powered by Disqus