Środa, 12 sierpnia 2020r.

Imieniny: Innocentego, Lecha, Euzebii

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Miasto / Pierwsza taka. Gra planszowa o Świnoujściu!

Miasto

Pierwsza taka. Gra planszowa o Świnoujściu!

Foto: BiK UM Świnoujście

Budowa tunelu pod Świną rozpocznie się już tego lata! Gra planszowa o Świnoujściu "Tunel pod Świną” oficjalnie pojawi się w sprzedaży 19 sierpnia. Ale już w ten weekend ma swoją przedpremierę. Można ją bowiem w przedsprzedaży kupić na jednym ze stoisk Sail Świnoujście na nabrzeżu Władysława IV. Gra to świetna zabawa la całej rodziny. Mogą w nią bowiem grać dzieci od 8 lat, ich rodzice i dziadkowie. Kup i sam sprawdź.

Od poniedziałku 19 sierpnia, poza punktami stacjonarnymi w Świnoujściu, będzie ją można kupić również za pośrednictwem strony internetowej wydawnictwa Happy Art Games (www.tunelpodswina.pl) oraz w sklepach z grami planszowymi na terenie całego kraju. 

Budowanie tunelu wcale nie jest takie trudne!
Zawstydź znajomych i rodzinę. Wybuduj tunel jako pierwszy!

“Tunel pod Świną” to gra łącząca elementy edukacyjne, poznawcze oraz aspekty ekonomiczne związane z zarządzaniem budżetem. Gracze wcielają się w rolę inwestora, który ma za zadanie jako pierwszy wybudować tytułowy tunel. Ciekawostką jest fakt, że w grze można zostać prezydentem współczesnego Świnoujścia. Postać ta dzięki wprowadzanym dekretom steruje poczynaniami pozostałych graczy, nadaje kierunek gry i ustala tempo rozgrywki. Oczywiście w grze każdy chce zostać prezydentem! Na szczęście stanowisko włodarza miasta w czasie rozgrywki będzie się zmieniać wielokrotnie.

Na planszy znajdują się 34 obiekty (nieruchomości, przedsiębiorstwa, atrakcje turystyczne, czy spółki miejskie), które należy kupować podczas rozgrywki. Do tego dochodzą promy pasażerskie i nowe obiekty do wybudowania. Zarobione pieniądze inwestujemy w elementy tunelu, z których budujemy swoją docelową inwestycję. Kluczem do sukcesu jest zdobycie znaczników budowy, które są konieczne do budowania własnego tunelu. 

Gracze staną przed szansą zdobycia karty własności najbardziej prestiżowych miejsc w Świnoujściu. Mogą kupować i sprzedawa ćnieruchomości, brać udział w przetargach na budowę nowych atrakcji turystycznych. Wreszcie mogą blokować budowę tunelu innych graczy, czy przy odrobinie szczęścia zdobyć przychylność i wsparcie… Tajemniczego Inwestora. Warto wspomnieć, że część Kart Niespodzianek, które zostały użyte w grze napisali sami mieszkańcy Świnoujścia.

Grę polecamy zdecydowanie dla całych rodzin. Doskonale się w niej odnajdą dzieci od 8 roku życia, jak też ich rodzice czy dziadkowie. Czas rozgrywki to około 90 minut, co sprawia, że jest to doskonały sposób na rodzinne spędzenie czasu z dala od ekranów smartfonów czy telewizorów. Gra planszowa “Tunel Pod Świną” to wspólna zabawa, dużo śmiechu i pozytywnej rywalizacji, a przy okazji możliwość zdobycia wiedzy o Świnoujściu.

Zrób psikusa budowlańcom i wybuduj tunel pod Świną jeszcze w tym roku!

Prawdziwe wiercenie tunelu zacznie się w 2021 roku, ale już teraz każdy będzie mógł przekonać się na własnej skórze, że tunel można wybudować i to w domowych warunkach.

Przepis jest prosty, a po szczegóły zapraszamy do instrukcji gry.

Grę planszową “Tunel Pod Świną” będzie można zamówić przez internet od 19. sierpnia 2019 na stronie wydawnictwa: www.tunelpodswina.pl oraz www.happyartgames.com

Autor: BiK UM Świnoujście
comments powered by Disqus