Czwartek, 19 września 2019r.

Imieniny: Januarego, Konstancji, Teodora

  • DOŁĄCZ DO NAS:

Strona główna / Miasto / Elżbieta Jabłońska startuje w wyborach do Sejmu

Miasto

Elżbieta Jabłońska startuje w wyborach do Sejmu

Foto: Platforma Obywatelska

W piątek (6.09) na Placu Wolności wystartowała kampania parlamentarna Platformy Obywatelskiej. Kandydatka na posła Elżbieta Jabłońska oraz kandydatka do Senatu Magdalena Kochan spotkały się dziennikarzami. Towarzyszył im szef sztabu wyborczego Platformy Obywatelskiej Marszałek Olgierd Geblewicz. 

- Samorząd to taka nasza rodzina, a moje hasło wyborcze brzmi: "Bo ważna jest rodzina". W moim programie jest miejsce dla spraw ważnych, dla młodych rodzin, dzieci, seniorów oraz pilnych spraw samorządu - mówiła do przybyłych dziennikarzy i widzów Elżbieta Jabłońska. - Obecnie Polska jest pełna złości i nienawiści i to chciałabym zmienić. Marzy mi się byśmy na co dzień darzyli się serdecznością i stali się znów wspólnotą. Jedną wielką rodziną - dodała kandydatka na posła RP. 

Jabłońska zwróciła również uwagę, że pieniądze pochodzące z podatków i dotacji najlepiej wydawana są na poziomie samorządów lokalnych. Poruszyła również problem specustawy.

- Rząd nie pyta o nic samorządu lokalnego tylko sam decyduje. Ostatnio świnoujski samorząd otrzymał pismo od ministra Gróbarczyka w sprawie zmiany granic portu, byśmy wystawili w tej sprawie opinię. Moim zdaniem jest to tylko po to, by robić po prostu dobre wrażenie - podsumowała narastający problem kompetencji na styku między rządem i samorządem Elżbieta Jabłońska.

Natomiast Magdalena Kochan zwróciła też uwagę na problemy wstępujące w edukacji i systemie sprawiedliwości. Jak zapewniała zebraniach Magdalena Kochan - W naszej Polsce wszyscy będą tak samo traktowani. Także obywatele o innych poglądach będą traktowani na równo z tymi, którzy podzielają nasze poglądy. Nikogo nie wykluczamy - zapewniła zebranych kandydatka do senatu Magdalena Kochan.

Elżbieta Jabłońska stratuje z 7 miejsca do Sejmu. 

Autor: Jan Borowski
comments powered by Disqus